Tarihin her döneminde; yaşamımızda doğumdan ölüme kadar her anda yanımızda olan, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen; eğiten, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, anne olmak gibi kutsal bir göreve sahip olan, aileye yön veren ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızı yetiştiren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum.

Ülkemizin ve aziz milletimizin geleceği; annelerimizin, kadınlarımızın yetiştireceği çocuklar ve gençler sayesinde şekillenecektir. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (SAV) veda hutbesinde, kadınların haklarını gözetmeyi, bu hususta Allah’tan sakınmayı, kadın ve erkeklerin birbirlerinin hukukuna riayet etmelerini Müslümanlara bir sorumluluk olarak yüklemiştir. Bu nedenle kadınlarımıza gereken değer ve önemi vererek kadınlarımızın topluma daha etkin bir şekilde katkıda bulunmaları, eğitim seviyelerinin yükseltilmesi; sosyal, kültürel ve siyasi alanlarda daha çok söz sahibi olmaları için üzerimize düşen görevleri yapmak zorundayız.

Akşehir Belediyesi olarak, kadınlarımıza yönelik olan proje ve hizmetlerimizle ilgili çalışmalarımız sürmekte olup, bu hizmet ve projelerimiz de artarak devam edecektir. Son olarak kadınlarımız için faaliyete sunduğumuz meyve kurutma tesisimiz ile kadınlarımız için girişimcilik ve iş kolu imkânı sunuyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; “Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın” düşüncesiyle kadınlarımızın yücelmesi ve yükselmesi için çaba göstereceğimizi ifade ediyor, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tekrar kutlarken; şefkatin sevginin, fedakarlığın ve üretkenliğin simgesi olan tüm kadınlarımıza; aileleriyle birlikte, mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler temenni ederek sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Dr. Salih AKKAYA        
Akşehir Belediye Başkanı