Değerli Hemşehrilerim;

Mübarek Ramazan-ı Şerif'in müjdecisi, Allah'ın rahmetinin yeri ve göğü kapladığı Berat Kandili’ne ulaşabilmiş olmanın sevincini hep birlikte bir kez daha yaşıyoruz. Berat Kandili gibi mübarek gün ve gecelerde, Yüce Allah'a yaptığımız ibadetlerimizin inşallah kat kat mükâfatlandırılıp, dualarımızın kabul olması ve bağışlanmamız için bu müstesna geceyi hep birlikte idrak edeceğiz.

Ülkemizi yasa boğan asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem faciasında hayatını kaybeden vatandaşlarımız için de bu gece dua etmeyi unutmayıp, ülkemizin ve milletimizin bir daha böyle felaketlerle karşılaşmaması için niyazda bulunalım inşallah.

Deprem felaketinde millet olarak nasıl birbirimize kenetlenip birlik ve beraberlik içerisinde acıları paylaşıp, yaraları sarmaya çalıştıysak, bundan sonrada daha güçlü bir şekilde karşılıklı sevgi ve hoşgörüyü hâkim kılarak birbirimizi kucaklamalı, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin, Akşehirli hemşehrilerimin ve tüm İslam Alemi’nin Berat Kandili’ni kutluyor, kandilin insanlığın barış, huzur ve saadetine, her türlü musibetten ve felaketten uzak durmasına, bütün müminlerin affına vesile olmasına Cenab-ı Hak'tan niyaz ederek, en kalbi sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Dr. Salih AKKAYA        
Akşehir Belediye Başkanı