Değerli Hemşehrilerim;

Üç ayların müjdeleyicisi Regaip Kandili sevincinin ardından, bir kez daha bereketini ve feyzini yaşayacağımız Miraç Kandili’ne ulaşabilmiş olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız. Bu mübarek geceyi; ülkemizi yasa boğan yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen ve binlerce insanımızın ölümüne sebep olan deprem felaketi ile oldukça buruk bir şekilde idrak edeceğiz.

İnsanların kurtuluşuna vesile olan, merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edenlerin dualarının kabul olduğu bu kutlu gecede, deprem felaketini yaşayan tüm kardeşlerimiz için dualarımızı eksik etmezken, Cenab-ı Hak’tan bir daha böyle afet ve felaketleri, ülkemizden ve tüm dünya insanlarından uzak tutması için niyazda bulunalım inşallah.

Yaşadığımız deprem felaketinin ardından gördük ki devletimizin tüm kurumları başta olmak üzere aziz milletimizin tüm fertleri, birlik ve beraberlik içerisinde, deprem felaketini yaşayan illerimize yardım yapabilmek için canla başla seferber oldu. Herkes gücünün yettiğince felaket yaşayan kardeşlerimizin yaralarını sarmak için yardımlarda bulunurken, bu büyük millet her zaman olduğu gibi bu büyük felaketin altından da en kısa zamanda çıkarak yaralarını saracaktır.

Cenab-ı Hak inşallah bu birliğimizi ve beraberliğimizi hiçbir zaman bozmasın. Deprem felaketinde hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allahtan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Bu mübarek gecenin; milletçe daha da yükselmemize ve yücelmemize vesile olmasını temenni ederken, Miraç Kandili'nin tüm insanlığa ve İslam Âlemine huzur, barış, sevgi, kardeşlik, esenlik getirmesini ve bir daha böyle acı felaketler yaşanmamasına vesile olmasını temenni ediyor, tüm İslam Âleminin ve değerli hemşehrilerimin kandilini tebrik ediyorum.

Dr. Salih AKKAYA         
Akşehir Belediye Başkanı