Değerli Hemşehrilerim;

2022 yılını bitirip 2023 yılına girmeye hazırlandığımız bugün, yeni yılınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Bu yeni yılın öncelikle ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

Değerli Hemşehrilerim;  2023 yılı ülkemiz için gerçekten önemli bir yıl olacak. Bu yıl Cumhuriyetimizin 100. Yaşını kutlayabilmenin gururunu ve sevincini hep birlikte yaşayacağız inşallah.  Türkiye Cumhuriyeti’mizin yüzyılını tamamlayıp ikinci yüzyılına başlayacağı bu yılda, milletçe hayalini kurduğumuz üst seviyelere çıkmaya devam ederek, büyüyen, güçlenen ve kalkınan ülke olma hedefimiz doruğa ulaşacaktır.

Her alanda adeta şaha kalkan ülkemiz, Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlayacağımız 2023 yılında, birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece hedeflediği tüm konuları başarabilecek güce sahiptir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi inşallah bu yüzyıl ‘Türkiye Yüzyılı’ olacaktır.

Akşehir Belediyesi olarak bizlerde sizlerden aldığımız destekle 2023 yılında bir önceki yıldan daha gayretli ve daha çok çalışarak sizlere verdiğimiz hizmetlerin kalitesini daha da artırmanın çabası içerisinde olacağız. Başta şahsım, meclis üyelerimiz, birim müdürlerimiz ve tüm belediye personelimizle birlikte siz değerli Nasreddin Hoca Torunlarına, Şehri Beyzamızın güzel insanlarına en iyiyi, en güzeli yaşatabilmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; 2023 yılının, Akşehir’imiz, Konya’mız ülkemiz ve tüm dünya için en başta sağlık getirmesini, aynı zamanda barışın ve hoşgörünün, milli birlik ve beraberliğin yaşandığı, huzurun, adaletin ve mutluluğun egemen olduğu bir yıl olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyor, bu yeni yılda tüm değerli hemşehrilerime ve aziz milletimize sağlık, mutluluk, başarı ve bol kazançlarla dolu günler temenni ederek, en kalbi sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Dr. Salih AKKAYA        
Akşehir Belediye Başkanı