Ebediyete irtihalinin 84.yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

10 Kasım, Milletimiz için Gazi Mustafa Kemal’i Anma Günü olduğu kadar, sahip olduklarının değerini ve önemini bilerek Cumhuriyeti’ne sahip çıkarak, Atatürk’ün ilkelerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını gösterme günüdür.

Bu nedenle 10 Kasımların, yalnızca anma ve matem günleri olmaktan çıkarılarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı eserlerin zenginleştirilmesi ve yeni nesillere tanıtılmasına vesile kılınması daha büyük bir önem arz etmektedir.

10 Kasımlar, Atamızın hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlamak bakımından önemlidir.

Türk Milleti, insanlığın ortak değerlerine, medeniyetin gelişmesine büyük katkıda bulunmuş, tarihe mal olmuş büyük bir lider olan Atatürk’ü yetiştirmiş yüce bir millettir.

Atatürk fikirleri, görüşleri, başarıları ilke ve inkılaplarıyla her dönemde insanlığa ışık tutmaya devam edecek olan büyük bir liderdir.

Harap ve bitap düşmüş bir milleti cesaretlendirerek, İstiklal Savaşı’nın zaferle sonuçlanmasının ardından kurduğu ve genç nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, milletimiz ve insanlık âlemi için feyz ve ilham kaynağı olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet rahmet ve şükranla anarken, ülkemizin yaşadığı iç ve dış tehditlere karşı, bizlere bıraktığı eserin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin dayandığı temel değerlerin yılmaz bekçisi ve takipçisi olarak ülkemize hizmete devam edeceğiz.

Dr. Salih AKKAYA       
Akşehir Belediye Başkanı