Devletin vatandaş nezdindeki ilk kapısı olan muhtarlık müessesi toplumumuzun ve kültürümüzün önemli yapı taşlarının başında gelmektedir.

Muhtarlarımız, bir yandan mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

Bulundukları mahallenin sesi, gözü ve kulağı konumunda olan muhtarlarımız;  Belediye Başkanlığı görevimizde halkın bizden beklentileri, talep ve istekleri konusunda da en büyük yardımcımızdır.

Nasreddin Hoca’mızın güzel şehri Akşehir’imizde muhtarlarımızla karşılıklı istişare halinde, şehrimizi en güzel şekilde yöneterek, değerli hemşehrilerimize en iyi ve en güzel hizmetleri götürebilmek adına çalışmalarımızı büyük bir gayretle sürdürmekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; hem milleti, hem devleti temsil etmek gibi önemli bir görevi yürüten tüm mahalle muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Geçmiş dönemlerde de muhtarlık görevi üstlenen tüm muhtarlarımıza da çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyor, ebediyete uğurladığımız muhtarlarımıza da Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum.

Dr. Salih AKKAYA       
Akşehir Belediye Başkanı