Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa’nın (SAV) dünyaya gelişinin yıldönümü olan Mevlid Kandilini bir kez daha idrak edebilmenin sevincini ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Bu mübarek kandil vesilesiyle Peygamberimizin Efendimizin bizlere sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini daha iyi anlama ve bu anlayışla yaşama yolundaki gayretlerimizi daha da güçlendirmeliyiz. 

Hayatı ve davranışlarıyla tüm insanlığa yol gösterici olan Peygamberimizin güzel ahlakını kendi hayatlarımızda örnek alma gayreti içerisinde olarak, Peygamber Efendimizin sünnetlerini yaşamanın;  mutluluğun, huzurun, birlik, beraberliğin ve kardeşliğin yolu olduğunu bilmeliyiz. Yüce Rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede, dualarımızda ailemizi, şehrimizi, ülkemizi, İslam âlemini ve bütün insanlığı da unutmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandili’mizin ülkemize, bütün İslam âlemine ve insanlığa; sevgi, barış, huzur getirmesini, insanlığın içine düştüğü sıkıntıların aşılmasına, kardeşlik bağlarımızın güçlenmesine ve yeni rahmet kapılarının açılmasına vesile olmasını Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyor, hemşehrilerimin ve tüm İslâm Âleminin Mevlid Kandilini tebrik ediyorum.                                                                                                                                                      

Dr. Salih AKKAYA       
Akşehir Belediye Başkanı