Değerli Hemşehrilerim;

Bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin mutluluğu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Bayramların bizim kültürümüzde çok özel bir yeri vardır. Bayramlar sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, birlik ve beraberliğe açılan kapılardır.

Toplumsal dayanışma ve yardımlaşmanın en güzel örneklerinin sergilendiği, insanı insan yapan değerlerin ve erdemlerin yoğun olarak yaşandığı Kurban Bayramı’nı da aramızdaki dargınlıkları unutmak ve birbirimize daha sıkı sarılarak kardeşliğimizi pekiştirmek için bir vesile saymalıyız.

Bu bayram, Dünyanın Ortası, Gülmecenin Başkenti, Nasreddin Hoca diyarı olan Akşehir’imizde daha da bir anlamlı olacak. Nasreddin Hoca Şenliğimiz ve bayram bir araya gelmiş oldu. Akşehirliler iki bayramı bir arada yaşamış olacaklar. Yurt içinden ve dışından gelen hemşehrilerimiz Kurban Bayramı mutluluğunu ve heyecanını yaşarken Nasreddin Hoca Şenliğimizdeki o güzel etkinliklere de katılma ve izleme imkânı bulacaklar.

Bu müstesna bayram günlerinde özellikle bayramlara buruk giren şehitlerimizin yadigârlarını, kahraman gazilerimizi de unutmamamız gerektiğini bir kez daha hatırlatarak, onları bu günlerde yalnız bırakmayarak, bayram sevincimizi paylaşıp, kederde de sevinçte de bir olduğumuzu gösterelim inşallah.

Kurban Bayramı’nın tüm dünyada yaşanan çatışmaların ve acıların son bulmasına, bayramın millet olarak gönüllerimizin huzur, sevgi, kardeşlik duygularıyla dolmasına vesile olmasını dileyerek, Allah katında kurbanlarımızın makbul olması temennisiyle, siz değerli hemşehrilerimin ve tüm İslam Âlemi'nin Mübarek Kurban Bayramı'nı kutlayıp, bayramın milletimize ve tüm İslam Alemine, barış ve mutluluk getirmesini dileğiyle en kalbi sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Dr. Salih AKKAYA       
Akşehir Belediye Başkanı

kurban