Fedakârlığın, şefkatin ve merhametin en büyük timsali olan, karşılıksız ve şartsız bir sevgiyle, çocuklarına kol kanat geren, hepimizin en kıymetli hazinesi annelerimizin, Anneler Günü’nü kutluyorum.

Güçlü bir milletin çekirdeği olan ailelerin temel dayanağı ve direği annelerdir. Anne ne kadar güçlü olursa aile, aile ne kadar güçlü olursa toplum, toplum ne kadar güçlü olursa da millet o kadar güçlü olur. Hayatımızın göz bebeği, ilk öğretmenimiz, hiç eksilmeyen bir sevginin, sonsuz bir sabrın, fedakârlığın, iyiliğin ve şefkatin yeryüzündeki temsilcileri olan annelerimizin hakkı asla ödenmez ve bu nedenle annelerimizin kıymeti sadece tek bir günle anlaşılamaz. Hayatı boyunca anne ve babasına nezaket ve hürmet gösteren evlatlar, her günlerini ihya etmiş olurlar.

Cennetin annelerin ayakları altında olduğuna inanan, anneleri baş tacı kabul eden, ana gibi yar olmaz diyen, anneye hürmeti esas alan bu aziz milletin mensupları olan bizler; annelerimizin kıymetini çok iyi bilmeli, ömrümüzün sonuna kadar onları baş tacı etmeli, evlat sevgisini en güzel şekilde onlara yaşatabilmeliyiz.

Annelerimizin bu mutlu ve özel günlerinde, evlatlarını bağrına basamayan, onları kucaklayamamanın hüznünü en derinden bir kez daha yaşayan, yüreği yaralı tüm şehit annelerimizin de her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha vurguluyor, kendilerine en derin minnet ve şükranlarımı sunuyorum. O Annelerimiz; yüreğimizde sonsuza kadar yaşayacak olan kahraman şehitlerimizin bizlere bıraktığı en büyük emanetlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; hayatın tüm güzelliklerine layık olan, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştirip, hayat boyu yol göstericimiz, baş tacımız olarak anne olmanın en mukaddes gururunu taşıyan başta Şehit annelerimiz olmak üzere, bütün annelerimizin Anneler Günü'nü bir kez daha kutluyor, ebediyete irtihal etmiş annelerimize de Allah'tan rahmet dileyerek, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Dr. Salih AKKAYA      
Akşehir Belediye Başkanı

anneler gunu sosm