Değerli Hemşehrilerim; başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Mübarek Ramazan-ı Şerif’in son günlerini idrak ediyoruz. Bu güzel ve bereketli günler sona ereceği için bir taraftan hüzünlenirken, Kadir Gecemize ve bayrama kavuşmanın da sevincini hep birlikte yaşıyoruz.

Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim; alemlere rahmet olan Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa’ya (SAV) Kadir Gecesi’nden itibaren indirilmeye başlanmıştır. Yüce Allah’ın (C.C.) ‘Bin aydan daha hayırlı’ diye vasıflandırdığı kutlu bir gece olan Kadir Gecesi Kur’an ayetlerinde açıkça isminden bahsedilen çok mübarek bir gecedir.

Bu mübarek geceyi idrak ederken, aziz milletimizin birliği, dirliği ve beraberliği için dua etmeyi de unutmamamız gerektiğini belirtiyor, bu güzel ve kutlu gecenin, kardeşlik ve dostluk duygularımızın daha da derinleştirmesine, milletçe sahip olduğumuz sevgi, saygı ve dayanışma gibi asil duyguların yükselmesine vesile olmasını niyaz ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Aziz Milletimiz olmak üzere İslam aleminin ve güzel Akşehir'imizde yaşayan tüm hemşehrilerimin bu mübarek gecelerini tebrik ederek, Kadir Gecesi'nin milletimize, tüm İslam Âlemine ve bütün insanlığa hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Cenab-ı Mevlam sıhhat, huzur ve hoşgörü içinde hepimizi Ramazan Bayramı’na eriştirsin inşallah.

Dr. Salih AKKAYA        
Akşehir Belediye Başkanı

kadir gecesi 2022