Gönüllerimizin özlemle beklediği, toplumsal hoşgörü ve dayanışmanın doruğa ulaştığı, on bir ayın sultanı olan Mübarek Ramazan-ı Şerif ayına bir kez daha kavuşabilmiş olmanın heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte bir kez daha yaşıyoruz.

Öncelikle bu mübarek ayın; tüm İslam Âleminde oluşturacağı huzur ortamının, dünyada da barışın ve huzurun hüküm sürdüğü günlerin habercisi olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

Rahmet ve bereket ayı olan, ruhumuzu terbiye edeceğimiz bolluğun, ihsanın eksik olmadığı, birliğin, dayanışmanın ve hoşgörünün arttığı mübarek Ramazan ayı; içinde bulunduğumuz nimetlerin ve lütufların farkına varabilmemiz için de en uygun zaman dilimidir. Ramazan-ı Şerif, dini açıdan taşıdığı anlamların yanı sıra, sosyal olarak da tam bir dayanışma dönemidir.

Dostluk ve kardeşlik duygularının doruğa çıkarak, sabretmeyi, bağışlamayı, yardımlaşmayı, kimsesize el uzatıp sahip çıkmayı idrak etmeye çalışacağımız bu mübarek ayda; sofralarımızdan bolluk ve bereket, gönüllerimizden huzur ve hoşgörünün eksik olmamasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Mübarek Ramazan-ı Şerif’in feyz ve bereketiyle; bütün insanlığın ve İslam Âleminin ihtiyaç duyduğu barış, huzur, refah dolu günlerin gelmesini, ülkemizde sevgi, kardeşlik, hoşgörü ikliminin hâkim olmasını, birliğimiz, beraberliğimiz ve Milletimizin bekası için yapacağımız tüm duaların kabul olmasını temenni ederek, Mübarek Ramazan-ı Şerifin tüm İslam Âlemi'ne, Milletimize ve değerli hemşehrilerime hayır ve bereketler getirmesini diliyor, en derin sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Dr. Salih AKKAYA        
Akşehir Belediye Başkanı

ramazan 2022 billboard calisma 2