Türk Polis Teşkilatımızın 173. Kuruluş yıldönümünü kutluyor, 10 Nisan Polis Günü münasebetiyle güvenliğimizin garantisi olan tüm polislerimize yaptıkları bu kutsal ama zor görevde başarılarının devamını diliyorum.

Polis Teşkilatımız; ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak ve gözetmek, kamu düzenini tesis etmek, suç işlenmesini önlemek ve suç işleyenleri adalete teslim etmek için gece gündüz demeden canı pahasına çalışan temel kurumlarımızdan bir tanesidir. ‘Herkesin polisi kendi vicdanıdır’. Vicdanların işlemez hale geldiği yerde polis devreye girer. Polis Teşkilatımız, icra ettiği zor görevler bakımından ülkemizde barış ve kardeşliğin garantisi olurken fedakârlık noktasında da en zor mesleklerin başında gelmektedir. Gücünü halkımızdan ve kanunlardan alan kahraman Türk Polis Teşkilatı; toplumumuzun huzur ve güvenliğini sağlamak için fedakârca çalışırken, gerektiğinde canını dahi hiçe sayarak milletimizin haklı güvenini ve takdirini kazanmıştır.

Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan, kamu düzenini sağlayıp, devletimizin bütünlüğüne karşı yöneltilen tüm tehditlere karşı cesaretle savaşan Polislerimiz; milletimiz tarafından her zaman saygı ve şükranla hatırlanacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türk Polis Teşkilatı’mızın 173. kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyor, hatıralarını daima kalplerimizde yaşattığımız aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet dileyerek gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Ulvi bir meslek olan Polis Teşkilatımızın her kademesindeki fedakâr ve cefakâr çalışanlarına ve emekli olan mensuplarına da aileleriyle birlikte sağlık, başarı ve mutluluk dolu günler temenni ederek sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Dr. Salih AKKAYA       
Akşehir Belediye Başkanı