Bugün; dünya tarihinde eşine az rastlanan ve Aziz Milletimizin en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak tarihe altın harflerle yazılan, Çanakkale Zaferi’mizin 107. yılını kutlamanın onurunu ve gururunu yaşamaktayız.

Milletimizin kahramanlığı, azmi, iradesi, cesareti ve vatan sevgisinin teknolojiye galip geldiği dünya tarihinde eşine çok az rastlanan bu büyük destan; Türk Milleti’nin savaş meydanında bile düşmanından esirgemediği merhamet ve şefkatini de tüm insanlığa örnek olacak şekilde ortaya koyduğu eşsiz bir zafer olarak hafızalara kazınmıştır.

Bugün bizlere düşen görev; şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen kutsal vatan topraklarımızın korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşımak için çalışmaktır.

Unutmamalıyız ki, Çanakkale ruhu bizim ihtiyacımız olan en önemli güç kaynağımızdır. Bu ruhu her zaman diri ve canlı tutmak da şühedamıza yapılacak en önemli görevimizdir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin içindeki Çanakkale ruhunu canlı ve diri tutmak için Akşehir Belediyesi olarak gençlerimizi ‘Nasreddin Hoca Torunları Ecdadıyla Buluşuyor’ programımız kapsamında Çanakkale’ye gönderiyor, onların bu eşsiz zaferi hangi zorluklarla ve fedakârlıklarla kazanıldığını daha iyi anlayabilmeleri için geziler düzenliyoruz. İnşallah önümüzdeki zamanlarda bu gezilerimiz devam edecektir.

İnanıyorum ki "Çanakkale Geçilmez" düsturuyla, Kahraman Ordumuzun imkânsızı başararak kazandığı bu eşsiz zaferin ruhu içimizde olduğu sürece; 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize daha hızlı koşacak, yarınlarımız fevkalade güzel ve parlak olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; büyük zaferin 107. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; ülkesi ve milleti için gözünü kırpmadan canını vererek şehitlik mertebesine erişen tüm Aziz Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, Kahraman Gazilerimize de saygı, minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Dr. Salih AKKAYA       
Akşehir Belediye Başkanı

canakkale billboard