On bir ayın Sultanı olan Mübarek Ramazan Ayı’nın müjdecisi Berat Kandili’ne ulaşmış olmanın sevincini hep birlikte bir kez daha yaşıyoruz. Müslümanlar için en feyizli ve bereketli gecelerden birisi olan mübarek Berat Gecesi; içerisinde büyük fırsatlar barındıran müstesna günlerimizden bir tanesidir.

İnananların sınırsız af ve merhamet sahibi olan Yüce Allah'a sığınarak, günahlardan arındıkları, ilahi lütuf ve bereketlere eriştikleri bu özel gecenin manevi iklimi içerisinde; karşılıklı sevgi ve hoşgörüyü hâkim kılarak birbirimizi kucaklamalı, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz.

Bu müstesna zaman diliminde; İslam Alemindeki kardeşlik, dayanışma, barış, huzur ve güven ortamının tesis edilmesi, pandeminin son bulması, ülkemizin ve milletimizin dirliği, birliği için de dua etmeyi unutmayalım inşallah.

Bu duygu ve düşüncelerle Aziz milletimizin, Akşehirli hemşehrilerimin ve tüm İslam Alemi’nin Berat Kandili’ni kutluyor, kandilin insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin affına vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederek, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Dr. Salih AKKAYA      
Akşehir Belediye Başkanı

berat billboard