3 Şubat 2022 Perşembe gününü Cuma gününe bağlayan gecede Regaib Kandilimizi idrak etmenin sevincini ve mutluluğunu bir kez daha yaşayacağız. Bu kandil; dinimizde üç aylar olarak bilinen, Recep ayı ile başlayıp, Şaban ayı ile devam eden, rahmeti, feyzi ve bereketi bol olan Ramazan ayı ile noktalanan, huzur ve maneviyat mevsimine girdiğimizin de habercisidir.

Bu müstesna günlerde; kalpler aynı duygu etrafında birleşip çarpar, eller aynı düşüncelerle semaya açılır, dillerden dua ve tesbihler aynı hissiyatla dökülür. Cenab-ı Mevla; nasıl yuvalarından çıkan kuşları rızıklandırıyorsa, kendisine açılan elleri de geri çevirmeyerek, bizlerin yapmış olduğu duaları inşallah yüce makamında kabul edecektir.

Bu kutlu zaman dilimlerinin, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmemize, manevi duygularımızı güçlendirmemize, gönül zenginliğimizi artırmamıza ve dayanışma ruhumuzu muhafaza etmemize vesile olmasını canıgönülden temenni ediyorum.

Değerli hemşehrilerim; bilindiği üzere 2 yılı aşkın bir süredir tüm dünyayı ve ülkemizi de esir alan pandemi nedeniyle son iki yıldır kandil günlerimizi ve Ramazan ayımızı gönlümüzün istediği gibi eda edememiştik. Hükümetimizin çalışmaları, sağlık personelimizin fedakarlıkları, aşılama çalışmaları ile çok şükür bu illetten kurtulma noktasında bir hayli yol kat ettik. İnşallah bu mübarek gece ve 3 aylarımızın yüzü suyu hürmetine, tüm dünyada bu salgının yok olmasını ve tüm insanlığın eski sağlıklı, mutlu ve güzel günlerine tekrar kavuşmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; siz değerli hemşehrilerimin, Aziz Milletimizin ve tüm İslam Âleminin, Allah'ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Regaib Kandili'ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık âleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum. Yüce Mevla; Bizleri Regaib’le O’na rağbet eden, Miraç ile yücelen, Berat ile kurtuluşa eren, Kadrini idrak ederek, Ramazan’ın sonunda cennetini hak eden kullarından eylesin İnşallah…

Dr. Salih AKKAYA         
Akşehir Belediye Başkanı

regaib