Şehrimizin, ülkemizin ve dünyanın gündemine ait gelişmeleri sıcağı sıcağına kamuoyuna aktararak toplumun haber alma ve bilgilendirilme ihtiyacını karşılayan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum

İlkeli ve objektif bir şekilde haber yapan, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde görevlerini yerine getiren gazeteciler, kamuoyu tarafından da takdir edilmektedir.

Basın; halkı doğru şekilde bilgilendirdiği sürece, bireylerin ve toplumun da meydana gelen olayları sağlıklı bir şekilde değerlendirip kanaat edinmesi, toplumla ve dünyayla sağlıklı ilişkiler kurup bütünleşmesi mümkün olabilmektedir.

Günün her saatinde mesai mefhumu gözetmeksizin haber peşinde koşan gazetecilerimiz, zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde, insanları gelişen olaylar hakkında aydınlatmak için büyük bir özveri ile çalışarak haklı bir takdiri de hak etmektedirler.

Akşehir Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi, kişi hak ve hürriyetlerine saygıyı asla ihmal etmeden, doğru haber verme, tarafsızlık ve özel hayata saygıya dikkat ederek görevlerini yerine getirmeye çalışan tüm basın çalışanlarına, hizmet kapılarımızın her daim açık bulunduğunu belirtmek isteriz.

Bu duygu ve düşüncelerle, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti yapan değerli yerel ve ulusal basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü bir kez daha kutluyor, ebediyete intikal eden tüm basın çalışanlarını rahmetle anarken,  tüm basın mensuplarına saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Dr. Salih AKKAYA        
Akşehir Belediye Başkanı