Değerli Hemşehrilerim;

Son 2 yıldır tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen salgın nedeniyle 2021 yılında oldukça zor ve meşakkatli günler geçirdik. Birçok sevdiğimizi bu hastalık nedeniyle kaybetmenin derin üzüntüsünü hep birlikte yaşadık. Allah’a şükürler olsun ki, devletimizin yaptığı aşılama çalışmaları, Sağlık Bakanlığımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın fedakarlıkları, ilgili tüm kurumlarımızın ortak çalışmaları ve aziz milletimizin duyarlı davranışları münasebetiyle bu salgını en az olumsuzluklarla geçirebilen ülkelerin başında geldik. İnanıyorum ki, yapılan bu çalışmalar ve aşılamalar sayesinde önümüzdeki süreçte artık bu hastalığın yayılımı bitecek ve sağlıkla, huzurla yaşayabileceğimiz güzel günlere inşallah hep birlikte yeniden kavuşacağız.

Akşehir Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi 2021 yılı içerisinde de siz değerli hemşehrilerimiz için projeler üretmeye, güzel hizmetler vermeye gayret ettik. Ben , belediye meclis üyelerimiz ve  tüm çalışma arkadaşlarım, 2022 yılında da daha yaşanabilir, daha güzel bir Akşehir hedefimiz için tüm gayretimizi sarf edeceğimizin sözünü şimdiden veriyoruz.

Yeni bir yıla girmenin sevincini yaşarken; birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde, azim ve kararlılıkla, geleceğin büyük Türkiye’sine doğru emin adımlarla ilerlemeyi inşallah sürdüreceğiz.

2022 yılında da yapacağımız tüm hizmetlerde halkımızı daha iyiye, daha doğruya götürmek, onların huzur ve güven içerisinde olmalarını sağlamak için daha fazla çalışmak zorunda olduğumuzun bilinci içersinde olacağımızı belirtmek isterim.

2022 yılının; Akşehirimiz, Konya’mız ülkemiz ve tüm dünya için en başta sağlık getirmesini, aynı zamanda barışın ve hoşgörünün, milli birlik ve beraberliğin yaşandığı, huzurun, adaletin ve mutluluğun egemen olduğu bir yıl olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum. Bu yeni yılda tüm değerli hemşehrilerime ve Aziz Milletimize sağlık, mutluluk, başarı ve bol kazançlarla dolu günler temenni ederek, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

                                                                                                    Dr. Salih AKKAYA         
Akşehir Belediye Başkanı

yeniyil