Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Asker ve Devlet Adamı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 83. yıldönümünde bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Aziz Milletimizin yeniden ayağa kalkmasını sağlamış, bağımsızlık meşalesini yakıp, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir’ diyerek Cumhuriyetimizin kurucusu olmuştur.

Aziz Milletimizin manevi ve milli değerlerine sahip çıkarak, bayrağımızı indirtmeden, ezanlarımızın susmasına izin vermeden, kahraman milletimize önderlik eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün değerli komutanları ve askerlerimiz;  milletimizin kalbinde her zaman yaşayacaktır.

Gazi Mustafa Kemal’in bu millete emanet ettiği Cumhuriyeti korumak, milli ve dini değerlerine sahip şuurlu bireyler yetiştirerek bu emanete sahip çıkmak, tüm milletimizin en önemli görevlerinin başında gelmektedir. Her karışı şehit kanlarıyla sulanmış kutsal vatanımızda; güven, huzur ve barış ortamını bozmak isteyen her odağa karşı mücadelemiz dün olduğu gibi bugün de büyük bir kararlılıkla devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışın 83. yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, vatan toprakları için canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi, bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Dr. Salih AKKAYA       
Akşehir Belediye Başkanı

10kasim