Büyük mücadeleler vererek kazandığımız, kahraman atalarımızın emaneti ve geleceğimizin teminatı olan Cumhuriyetimizin 98. Yıl dönümünü, büyük bir coşku ve sevinçle kutlamanın gururunu, millet olarak hep birlikte yaşıyoruz.

İstiklal mücadelemizde, yediden yetmişe kenetlenerek, tek yürek ve tek yumruk halinde olan aziz milletimiz, bugün de birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde geleceğini inşa ederek büyük hedeflerine hızla ilerlemektedir.

Aziz Milletimizin bu topraklardaki birlikteliği ve yaşama tutkusu, dünyadaki hiçbir ulusa da benzemez. 98 yıl önce büyük bir özveri, umut ve heyecanla kurulan Cumhuriyetimizi, şehitlerimizin ve gazilerimizin kutsal bir emaneti olarak bizden önceki nesillerden devraldık. Devraldığımız bu değerli mirası; devletimizin bekası, milletimizin refahı için çalışarak, dünyanın gelişmiş ülkeleri ile her alanda yarışıp,  mazlumların yanında, zalimlerin ve vatan hainlerinin ise karşısında olarak, güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti şeklinde bizden sonraki nesillere devretmek asli görevimizdir.

Asırlardır al bayrağının gölgesinde yaşadığımız bu kutsal topraklarda Cumhuriyetimizi var eden değerlere, daima sahip çıkacağımıza inanıyor; bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklâl Mücadelemizin tüm gazi ve şehitlerini, tarihimizin bu en büyük eserine emeği geçen tüm geçmiş büyüklerimizi, rahmet ve minnetle bir kez daha anıyor, Aziz Milletimizin ve kıymetli hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum.

Dr. Salih AKKAYA       
Akşehir Belediye Başkanı