Dеmоkrаsi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlık teşkilatı, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil ederek, Devletimizin en uç noktadaki kurumsal temsilciliğidir.

Devletimizin vatandaş nezdindeki belki ilk kapısı olan Muhtarlık müessesi; toplumumuzun ve kültürümüzün önemli yapı taşlarının başında gelmektedir.

Yerel yönetimlerin temel taşı olan muhtarlarımız, bulundukları mahallede; Devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla Devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Bulundukları mahallenin sesi, gözü ve kulağı konumunda olan muhtarlarımız;  Belediye Başkanlığı görevimizde halkın bizden beklentileri, talep ve istekleri konusunda da en büyük yardımcımızdır.

Akşehir’imizde muhtarlarımızla karşılıklı istişare halinde şehrimizi en güzel şekilde yöneterek, Nasreddin Hoca’mızın değerli torunları olan hemşehrilerimize en iyi ve en güzel hizmetleri götürebilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle mahallelerimizin her türlü ihtiyacını tespit edip, mahallelerimizin gelişimi ve değişimi hususunda bizlerle çözüm ortaklığı yapan tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyor, çalışmalarında kendilerine başarılar diliyorum. Geçmiş dönemlerde de muhtarlık görevi üstlenen tüm muhtarlarımıza da çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

Dr. Salih AKKAYA        
Akşehir Belediye Başkanı