Ülkemizi ve tüm dünyayı etkileyen pandemi sürecinin ardından bugün yeni bir eğitim- öğretim yılına daha başlamanın mutluluğunu hep birlikte coşkuyla yaşıyoruz.

Pandemi nedeniyle öğrencilerimiz öğretmenlerine, öğretmenlerimiz de öğrencilerine hasret kalmışlardı. Uzaktan eğitim sistemiyle öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz yine de bir araya geliyor olsa da okuldaki eğitim ve öğretimin güzelliğine erişemiyorlardı.

Çok şükür ki; ülkemizde başarıyla yürütülen pandemi ve aşılama süreci sayesinde okullarımız artık öğrencilerine ve öğretmenlerine kavuşuyor. Aşılama çalışmalarının daha da yoğunlaşmasıyla, hastalığın yayılımının azalacağı ve eski güzel günlerimize hızla kavuşacağımızı ümit ediyorum.

Pandemi sürecinde okullarımızda da büyük çaplı tadilat ve tamiratlar yapılarak siz değerli öğrencilerimizin daha iyi eğitim alabilmesi için çalışmalar tamamlandı. Deprem tahkikleri sonucunda depreme dayanıksız olan okullarımız yıkılarak yerlerine yeni okul binalarının yapımına başlanmış, yine güçlendirme yapılması gereken okullarımızda da güçlendirme çalışmaları tamamlanmıştır.

Sevgili öğrenciler;

Sizler ülkemizin geleceği, güvencesi ve teminatı olan yavrularımızsınız. Ülkemizi geleceğe taşıyacak olan sizlersiniz. Bu amaçla; iyi bir eğitim almanız, bilgi, beceri ve yeterliliklere sahip, geleceğimizi teslim edeceğimiz güvenilir insanlar olmanız, ülkemizin geleceği açısından büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle uzun süredir ayrı kaldığınız okullarınızın ve öğretmenlerinizin değerini daha iyi anlayarak, derslerinize en iyi şekilde çalışıp, başarıdan başarıya koşacağınızdan eminim.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz, sevgi, sabır ve fedakârlıkla görevlerini yerine getiren öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor; 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nın değerli öğretmenlerimize, tüm öğrencilerimize ve velilerimize hayırlara vesile olmasını temenni ederek, tüm eğitim camiasına sağlıklı, başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.

Dr. Salih AKKAYA       
Akşehir Belediye Başkanı

egitim