Mübarek Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili, üç aylar içerisinde yer alan kutsal gecelerden birisidir. Berat Kandili aynı zamanda, Müslümanların sınırsız af ve merhamet sahibi olan Yüce Allah'a sığınarak, günahlardan arındıkları ilahi lütuf ve bereketlere eriştikleri müstesna zaman dilimlerindendir.

Özünde; her türlü kötülükten arınma, insanlığın yararına değerler üretme, fedakârlık, paylaşma, sorumluluk, bağışlama ve bağışlanma bulunan Berat Kandili’nde, Yüce Allah’ın affına, merhametine, yardım ve bereketine vasıl olabilmenin heyecan ve mutluluğunu yaşamaktayız. Cenab-ı Hak;  bu gecede ilahi rahmetini bol bol indirmekte, rızık ve şifa kapılarını sonuna kadar açarak, bizleri sonsuz ikramlarına davet etmektedir.

           

Bu mübarek geceler, dünyanın koşuşturması içinde varlık ve yaradılış gayesini unutup, sonu gelmez emel ve hevesler peşinde koşarak, koca bir ömrü heba edenlere kendilerini sorgulama fırsatı da sunmaktadır. Berat Kandili’nin manevi iklimi içerisinde karşılıklı sevgi ve hoşgörüyü hakim kılarak birbirimizi kucaklamalı, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz. Kandil gecelerinin aydınlığını da fırsat bilerek, kalplerimizi Allah sevgisi, insan sevgisi ve vatan sevgisi ile doldurarak iyi bir kul ve mümin olmaya gayret göstermeliyiz.

Mübarek Berat Kandilinin salgının getirdiği sıkıntılarla bunalan ruhlara, manevi hayatın ihmaliyle daralan kalplere ışık olmasını temenni ediyor, Berat Kandili'nin ülkemize  sağlık, barış ve saadet getirmesini dileyerek, Değerli hemşehrilerimin ve İslâm Aleminin Berat Kandilini tebrik ediyorum.

Dr. Salih AKKAYA       
Akşehir Belediye Başkanı

berat billboard

0
0
0
s2sdefault