İnsanların sağlığı ve mutluluğu için gece gündüz demeden, büyük fedakârlık ve özveriyle çalışan, yardıma muhtaç olduğumuzda imdadımıza yetişen, canımızı ve tüm sevdiklerimizi emanet ettiğimiz, değerli sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutluyorum.

"Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi." sözünü söyleyen ve dünyadaki en büyük mutluluğu sağlık olarak gören bir ecdadın evlatları olan bizler, özellikle bir yıldır dünyayı etkisi altına alan salgında, büyük özveriler gösteren sağlık çalışanlarımızın haklarını asla ödeyemeyiz.

Salgın döneminden bu yana; evine gidemeden, çocuğuna sevdiklerine sarılamadan, gecesini gündüzüne katarak hastalığın yayılmasını önlemek ve hasta olanları tedavi edebilmek için çalışan sağlık camiamız, kutsal ve ulvi bir görevi yerine getirmektedirler.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışına sahip olan Devletimiz, sağlık ve tıp alanında birçok yatırımları ve hizmetleri ile dünyadaki sayılı ülkeler arasında yer almaktadır. Özellikle salgın dönemindeki yönetim ve çalışmalarımızla dünyaya örnek olarak haklı bir gururunda sahibi olduk. Bu haklı gururda şüphesiz ki en büyük pay da, fedakâr sağlık çalışanlarımıza aittir.

Değerli sağlık çalışanlarımıza olan gönül borcumuzu bir nebze olsun ödeyebilmemiz için de çare; maske, mesafe ve temizliğimize daha da dikkat ederek bu salgının yayılmasını önleyip, onların işlerini kolaylaştırıp, güzel ve sağlıklı günlere hep birlikte kavuşmaktan geçer. Bu sebeple tüm hemşehrilerimizden maske, mesafe ve temizliğimize biraz daha dikkat etmelerini istirham ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; kutsal mesleklerini icra ederken teröristlerce şehit edilen sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere, salgın dönemindeki özverili çalışmalarında sağlıklı bir gelecek için çalışırken ebediyete intikal etmiş sağlık çalışanlarımızı şükranla yad ediyor, her birine Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum. Milletimize halen hizmet veren tüm sağlık çalışanlarımıza da en kalbi teşekkürlerimi sunarak, aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzur dolu günler geçirmeleri temennisiyle, bir kez daha Tıp Bayramlarını tebrik ediyorum.

Dr. Salih AKKAYA       
Akşehir Belediye Başkanı

14mart

0
0
0
s2sdefault