Toplumumuzun temel direği olan; aileyi bir arada tutan, emekleri, sevgi dolu yürekleri ve fedakârlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren, annelik gibi kutsal ve yüce bir mertebenin erişilmez temsilcileri olan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyorum.

Şanlı tarihimizde kadınlarımız, her zaman ön planda yer almış ve ülkemizin geleceği için türlü fedakârlıklar ve çalışmalar yapmışlardır. Çocuklarımızın ilk öğretmeni olan kadınlarımızın yetiştirdiği evlatlarla, ülkemizin ve toplumumuzun geleceği şekillenecektir. Bu nedenle kadınlarımıza gereken değeri ve önemi vermeliyiz.

Peygamber Efendimiz (SAV), yüce dinimiz İslam’ın kadına verdiği önemi bizzat davranışları ile ortaya koymuştur. O’nun. “İman bakımından en olgununuz, ahlakı en güzel olanınızdır. En hayırlınız da kadınlara güzel davrananınızdır” sözü kadına verilen değeri apaçık ortaya koymaktadır.

Son yıllarda Hükümetimiz yaptığı çalışmalarla kadınlarımızı hayatın her alanında hak ettiği konuma çıkartacak tedbirleri alarak, başımızın tacı olan kadınlarımızı her alanda daha ileriye taşımak için çalışmalarını sürdürmektedir. Akşehir Belediyesi olarak bizler de kadınlarımıza yönelik olan proje ve hizmetlerimizle ilgi çalışmalarımızı sürdürmekte olup, bu hizmet ve projelerimizi artırmaya gayret etmekteyiz.

Türk kadını bugün gerek kamu ve özel sektör yönetiminde,  gerek sivil toplum kuruluşlarında ve üretimde, kısaca; yaşamın her alanında büyük başarılara imza atarak, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmektedir.

Kadınların, toplumsal hayatla bütünleşmeleri, toplumun işleyişine, gelişmesine ve ilerlemesine daha etkin bir şekilde katkıda bulunmaları, eğitim seviyelerinin yükseltilmesi; sosyal, kültürel ve siyasi alanlarda daha çok söz sahibi olmaları, sadece kadınlar için değil, toplumun tamamı için önemlidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün; kadının saygınlığı ve hakları konusunda önemli bir farkındalığa vesile olmasını temenni ediyor;  şiddet kurbanı olan, görevleri başında katledilen ve 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen kadınlarımız başta olmak üzere ülkemizin bekası, milletimizin istikbali için şehit olan tüm kadınlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Tüm kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü tekrar kutluyor; şefkatin, sevginin, fedakârlığın ve üretkenliğin simgesi olan kadınlarımıza aileleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler dileyerek sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Dr. Salih AKKAYA      
Akşehir Belediye Başkanı

8mart billboard