Mübarek 3 ayların manevi sofrasına kavuşup, bereket iklimine açılan bir kapı olan Regaib Kandiline bir kez daha erişebilmiş olmanın mutluluğu ve heyecanı içindeyiz.

Üç Aylar; Rahmeti ve mağfireti bol olan Recep, Şaban ve Ramazan ayını içinde barındıran, Regaib Kandiliyle başlayıp, Miraç ve Berat´le devam eden, bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’yle zirveye ulaşan, Ramazan Bayramı’yla da maddi ve manevi anlamda gerçekten bayrama dönüşen manevi yükseliş ve bağışlanma aylarıdır.

Böylesine bol hediyelerle dolu bu manevi günlerde bizlerde yüce Rabbimize kulluk vazifelerimizi yerine getirmeli, toplum olarak birbirimize daha sıkı kenetlenerek, birlik ve beraberliğimizi daha da kuvvetlendirmeliyiz. Üç aylar ve kandiller gibi bu mübarek zaman dilimleri tefekkür etme, özümüze dönme, kendimizle barışma ve maneviyatımızı güçlendirmek için bir fırsattır.

Bu duygu ve düşüncelerle değerli hemşehrilerimin ve tüm İslam Âleminin, Allah'ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Regaib Kandili'ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin başta bütün dünyayı etkisi altına alan pandeminin  yok olmasına vesile olmasını temenni ederek, ülkemize ve tüm insanlık âlemine mutluluk, huzur ve sağlıklı günler getirmesini Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum.

Dr. Salih AKKAYA       
Akşehir Belediye Başkanı

REGAIB BILLBOARD