nhfcy1nhfcy2nhfcy3

Akşehir Belediyesi olarak, Milli Eğitim Bakanlığımız ile birlikte 2017 yılında başlayıp, bu yıl 5.sini gerçekleştireceğimiz “Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması” için çalışmalar başladı. Yarışma şartnamesine göre başvurular 31 Mayıs – 18 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacak. 

5UIANHFCY AKSEHIR BILLBOARD

Kültürel mirasımızı ve bu miras içerisinde yer alan ünlü halk bilgesi, devrinin ilim adamı, nüktedan Nasreddin Hoca’yı daha geniş kitlelere tanıtmak, Nasreddin Hoca’nın kişiliğinde ülkemiz ve insanını gerçek kültürü ve gerçek yapısıyla tanıtmak, Nasreddin Hoca’nın ulusal kültürünün zenginlikleri kapsamında algılanması, tanıtılması, hak ettiği ilgiyi bulmasını sağlamak, Nasreddin Hoca fıkralarının ülkemiz çapında ilkokul düzeyindeki öğrenciler tarafından canlandırılmasının yapılmasını sağlamak gibi amaçlarla düzenlediğimiz yarışmaya ülkemiz çapında resmi ve özel okulların; İlkokul Birinci, İkinci, Üçüncü sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencileri ve okullarda görev yapan öğretmenleri katılabiliyor.

Yarışma takvimi, katılım şartları, başvuru formları gibi düzenlemiş olduğumuz yarışma ile ilgili tüm usul ve esasları barındıran şartname ve yarışmada kullanılacak Nasreddin Hoca Fıkraları belirlenmiş olup, aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir durumdadır.

İslam Alimi, filozof, bilge, felsefe uzmanı ve gölge kadılığı da yapmış Nasreddin Hoca’mızın esas amacı insanları Allah’a güzel bir kul olma noktasında yönlendirmektir. Onun fıkraları vesilesiyle bize gönderdiği mesajlarından faydalanmak için de düzenlediğimiz etkinliklerimize katılacak tüm öğrenci ve öğretmenlerimize şimdiden başarılar diliyoruz.

 

“5. ULUSAL İLKOKULLAR ARASI NASREDDİN HOCA FIKRA CANLANDIRMA YARIŞMASI” USUL VE ESASLARI (ŞARTNAME):

pdfPDF Dokümanı

docxWord Dokümanı

 

YARIŞMADA KULLANILACAK NASREDDİN HOCA FIKRALARI:

pdfPDF Dokümanı

  

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü'nün Yarışmamızla İlgili Duyurusu:

pdfPDF Dokümanı

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Yarışma Duyuru Sayfası

 

 

 


 

Geçtiğimiz Yıllarda Gerçekleştirdiğimiz Yarışmalar İle İlgili Video Oynatma Listeleri

 

1. Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması
2017 Yılı Türkiye Finali, Tüm Guruplar:

 

2. Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması
2018 Yılı Türkiye Finali, Ödül Töreni ve Tüm Guruplar:

 

3. Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması
2019 Yılı Türkiye Finaline Katılan Gruplar ve Ödül Töreni:

 

0
0
0
s2sdefault