Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması "Nasreddin Hoca Anma Günleri" kapsamında düzenlenen bir etkinliktir. İlkini 2016 yılında sadece Akşehir'deki okullarımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz etkinlik sonraki yıllarda ulusal çapta düzenlenmeye devam etmiştir.

Nasreddin Hoca'nın kişiliğinde ülkemiz ve insanını gerçek kültürü ve yapısıyla tanıtmak, Nasreddin Hoca fıkralarının ülkemiz çapında ilkokul düzeyindeki öğrenciler tarafından canlandırılmasının yapılmasını sağlamak gibi amaçlarla düzenlediğimiz yarışmaya resmi ve özel okulların ilkokul birinci, ikinci ve üçüncü sınıf düzeyinde öğrenim gören öğrencileri ve okullarda görev yapan öğretmenleri katılabiliyor.

8. ULUSAL İLKOKULLAR ARASI NASREDDİN HOCA FIKRA CANLANDIRMA YARIŞMASI

Bu yıl 8.si yapılacak olan Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması ile ilgili 26 Şubat - 15 Mart 2024 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ve Okul Müdürlüklerine duyuruların yapılmasını takiben 18 Mart - 5 Nisan 2024 tarihleri arasında başvurular yapılmaya başlanacaktır. Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

pdf8. Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması Usul ve Esasları

8fcy face x

8fcy oduller

8fcy insta8fcy story

YARIŞMADA KULLANILACAK NASREDDİN HOCA FIKRALARI:

pdfPDF Dokümanı