Mommo Filmiyle Uluslararası Festivallerden 29 Ödül Alan Yönetmen Atalay Taşdiken, Yine Bir Anadolu Öyküsü Olan "Meryem" İçin 15 Haziran'da "Motor" diyecek. Filmin çekimleri Akşehir'de yapılacak.

taraAkşehir’de Sinema Filmi ÇekilecekYönetmen Atalay Taşdiken tarafından çekimleri; Konya'nın Akşehir ilçesinde gerçekleştirilecek olan MERYEM, Ulusal ve uluslararası festivallerde gösterime girecek.

Film, ülkemizin ve Konya'nın dünyaya tanıtımı açısından önemli bir görev üstlenmiş olmasının yanında, Anadolu insanının vefalı, prensipli, saf, üretken, çalışkan, geleneklerine bağlı ve sevgi dolu olduğunun da altını çizmektedir...


atalayFilmin konusu hakkında bilgi veren Yönetmen Atalay Taşdiken; "Meryem; aslında çok genel anlamıyla, Anadolu'daki kadını anlatan bir figür. Elbette Anadolu'daki kadın dediğimizde tek tipte bir kadından söz edilemez. Ama genel karakteristiği itibarıyla evine sahip çıkışı, gerektiği zaman gece gündüz çalışması, yuvasına duyduğu sonsuz saygı ve gerektiğinde de sonsuz bir hoşgörüyle bekleme sabrı. Yani bunlar bizim kadınımızın, annelerimizin, bacılarımızın, akrabalarımızın genel anlamda Anadolu'daki kadının karakteristiğidir diyebiliriz. Ya da benim bildiğim, tanıdığım Anadolu kadınının karakteristiğidir.

17- 18 yaşlarında, güzelliği ile tüm kasabanın ilgisini çeken Meryem'e, aynı kasabada yaşayan ve oğulları İstanbul'da çalışan bir aile talip olmuş ve 10 gün içerisinde nişan, kına gecesi ve düğün yapılmıştır.

Meryem 'in Kocası Mustafa, düğünden ancak bir kaç gün önce gelmiş ve 6 gün evli kaldıktan sonra "Bir düzen kurar, seni de İstanbul'a alırım" diyerek yaşadığı şehir olan İstanbul'a dönmüştür. Filmin esas cümlesi olan "Bekleyen Masumdur" bundan sonra devreye girer ve Meryem'i nelerin beklediğini görürüz" dedi.

Büyük bölümü Akşehir'de çekilecek olan filmin bazı sahneleri de Beyşehir'de çekilecek. Kültürel ve tarihi mekanların, gelenek ve göreneklerimizin, doğal kaynaklarımızın da tanıtımına katkısı olacak MERYEM 2013 yılında vizyona girecek.

Faaliyet Bülteni

2. Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması

Üye Menüsüüyelik işlemleri

Üye Girişi
Yeni Üye Kaydı
Yeni Şifre Talebi

Anket katılmak ister misiniz ?

Belediyemiz, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlıklarımızın Son 1 Yılda Akşehir'de Yaptığı Yatırım ve Faaliyetlerden Haberiniz var mı ?

banner takkasiz_k

banner hidirlik_k

Enerya - Akşehir Doğalgaz Dağıtım

Planlı Elektrik Kesintileri

btn multi_n
Akşehir Türküleri
Haberler
Haber Arşivi
Duyurular
Müdürlükler
E-Belediye
E-Hizmet
Telefon Rehberi
İletişim Formu
Bilgi Edinme
Doğrudan Başbakanlık
Mevzuat
İhale İlanları
Etik Komisyonu
Kaybettiklerimiz
E-Kitaplar
Akşehir'e Ulaşım
Ücretsiz Park Yerleri

4449153
Piyan - Eber Sarısı Tür Eylem Planı
Alburnus Nasreddini Tür Eylem Planı
Atık Pil Toplama ve Bertaraf Çalışmaları
Ekmek İsraf Etme!..
190x80harita
Dumansız Hava Sahası Hareketi

RSS Haberler

Akşehir Belediyesi içerik yayınlama servisini kullanmak için tıklayın...
Akşehir Belediyesi - Haberler

Twitter Akşehir Belediyesi Resmi Twitter Hesabı

Facebook Akşehir Belediyesi Resmi Facebook Hesabı