Akşehir Belediyesi Eti Çocuk Tiyatrosu işbirliği ile Akşehir’deki minikler için ‘Çizmeli Kedi’ isimli çocuk oyunu sergilenecek. 27 ve 28 Şubat 2012 tarihlerinde sergilenecek oyunu tüm çocuklar ücretsiz olarak izleyebilecek.

Akşehir Belediyesi’nden Çocuklara Tiyatro
Akşehir Belediyesi’nden
Çocuklara Tiyatro...
Akşehir Belediyesi, Kültürel ve Sosyal faaliyetlerini tüm hızıyla devam ettiriyor. Akşehir Belediyesi ilçedeki çocuklar için Eti Çocuk Tiyatrosu işbirliği ile ‘çizmeli Kedi’ isimli oyunla buluşturacak. Akşehir Kültür Merkezi’nde sergilenecek oyun 27 Şubat 2012 tarihinde saat 11.00 ve 14.00 de olmak üzere iki seans, 28 Şubat 2012 tarihinde ise saat 10.00 da tek seans olmak üzere Akşehirli miniklerle buluşacak.

Eti Çocuk Tiyatrosu tarafından sergilenecek olan ve çocukların severek izleyeceği ‘Çizmeli Kedi’ oyunu, sıradan bir kedinin değirmencinin en küçük oğluna miras kalmasıyla başlıyor.

Akşehir Belediyesi’nden Çocuklara TiyatroBir çift çizmeyle hayatı renklenen ve zekasıyla kendisini Kral’a sevdiren Çizmeli Kedi, aynı zamanda Prenses ile Değirmencinin Oğlu’nun mutluluğuna yardım ederek sıradan bir kedi olmadığını kanıtlıyor. Çizmeli Kedi’nin maceralarını ve yaptığı iyilikleri konu alan oyun, hem çocuklara hem de ebeveynlere önemli öğretilerle birlikte eğlenceli bir dille sunuluyor. Oyunda, kedisinden başka hiçbir şeyi olmayan birinin, hayal bile edemeyeceği bir hayata sahip olması ve bunu sadece kedisinin yardımıyla başarması anlatılırken, hayvan sevgisinin önemi de vurgulanıyor. Eğitici olduğu kadar eğlenceli bir oyun olan “Çizmeli Kedi” Akşehir Belediyesi’nden Çocuklara Tiyatroçocukların ve ebeveynlerin ilgisini her an dinamik tutan temposu, kurgusu, müzikleri ve diğer tüm sürprizleriyle keyifle izlenecek bir oyun.

Çizmeli Kedi Oyunu, Fransız yazar Charles Perrault'un eserinden Gülen İpek Abalı tarafından uyarlanmış, yönetmenliğini Ünsal Sicilli, müziklerini ise Caner Anar yapmış.

Akşehir Belediyesi’nden Çocuklara TiyatroAkşehir’deki çocukları güzel bir tiyatro oyunuyla buluşturacaklarını ifade eden Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul “Çocuklarımıza tiyatro sevgisi aşılamak ve onların tiyatro izleme alışkanlığını fazlalaştırabilmek amacıyla Eti Çocuk Tiyatrosu işbirliği ile ‘Çizmeli Kedi’ oyununu Akşehir’de çocuklarımızla buluşturacağız. İlerleyen günlerde hem büyükler için hem de çocuklarımız için yine birbirinden güzel oyunları ilçemizde sergilemeye devam edeceğiz” dedi.

Faaliyet Bülteni

2. Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması

Üye Menüsüüyelik işlemleri

Üye Girişi
Yeni Üye Kaydı
Yeni Şifre Talebi

Anket katılmak ister misiniz ?

Belediyemiz, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlıklarımızın Son 1 Yılda Akşehir'de Yaptığı Yatırım ve Faaliyetlerden Haberiniz var mı ?

banner takkasiz_k

banner hidirlik_k

Enerya - Akşehir Doğalgaz Dağıtım

Planlı Elektrik Kesintileri

btn multi_n
Akşehir Türküleri
Haberler
Haber Arşivi
Duyurular
Müdürlükler
E-Belediye
E-Hizmet
Telefon Rehberi
İletişim Formu
Bilgi Edinme
Doğrudan Başbakanlık
Mevzuat
İhale İlanları
Etik Komisyonu
Kaybettiklerimiz
E-Kitaplar
Akşehir'e Ulaşım
Ücretsiz Park Yerleri

4449153
Piyan - Eber Sarısı Tür Eylem Planı
Alburnus Nasreddini Tür Eylem Planı
Atık Pil Toplama ve Bertaraf Çalışmaları
Ekmek İsraf Etme!..
190x80harita
Dumansız Hava Sahası Hareketi

RSS Haberler

Akşehir Belediyesi içerik yayınlama servisini kullanmak için tıklayın...
Akşehir Belediyesi - Haberler

Twitter Akşehir Belediyesi Resmi Twitter Hesabı

Facebook Akşehir Belediyesi Resmi Facebook Hesabı