Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Akşehir’in turizmde öncelikli bir yer haline gelmesi amacıyla çalışma başlattıklarını kaydederek Konya-Afyonkarahisar Karayolu’ndan Tekke Köyü’ne kadar devam eden Akşehir Çayı’nın her iki tarafını ‘Turizm Vadisi’ olarak düzenleyeceklerini belirtti.

Akşehir’e Turizm VadisiAbdülkadir OĞUL
Akşehir Belediye Başkanı
Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, göreve geldiği günden bu yana Akşehir’in ekonomik olarak kalkınmasındaki en büyük etkenlerden birinin turizmi ön plana çıkarmak olduğuna vurgu yapmıştı.

Akşehir’deki büyük turizm potansiyelini ön plana çıkartmak amacıyla da Akşehir Belediyesi tarafından bir dizi çalışma ve proje başlatıldı.

Bu projeler kapsamında Konya-Afyonkarahisar Karayolu’ndan Tekke Köyü’ne kadar devam eden Akşehir Çayı’nın her iki tarafı ‘Turizm Vadisi’ olarak düzenlenecek...

Akşehir’e Turizm VadisiBaşkan Oğul konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Akşehir Çayı’nın iki yakasından Tekke Köyü’ne kadar yol açmayı planlıyoruz. Afyonkarahisar-Konya Karayolu’ndan Tekke Köyüne kadar olan bu dört kilometrelik ‘Turizm Vadisi’nde yürüyüş yolları, yüzme havuzu, Aqua Park ve spor kompleksi, Nasreddin Hoca Türbesi, Akşehir Konağı, Gülmece Parkı, heykeller, Akşehir Kültür Merkezi, restore edilen evler, Kilise, Kent Ormanı, Pazar, Kent Müzesi, butik oteller, ev pansiyonculuğu, yerel yemek lokantaları, hediyelik eşya satış reyonları bulunacak” dedi.

Akşehir’e Turizm VadisiDüzenlenecek Turizm Vadisi sayesinde, Akşehir’deki birçok tarihi ve kültürel değerlere ulaşımın sağlanacağının altını çizen Başkan Oğul “Bu Turizm Vadisi’nden, tarihi Akşehir Sokaklarına, Selçuklu ve Osmanlı dönemi tarihi eserlerine, camilere, mescitlere, türbelere, müzelere, tarihi arastamıza ve kiliseye yaya olarak kolayca ulaşabileceğiz” diye konuştu.

Akşehir’in tarihi zenginliğinin ve doğal güzelliklerinin bu Turizm Vadisi sayesinde gözler önüne serileceğini ifade eden Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul “Akşehir’e gelecek yerli ve yabancı Akşehir’e Turizm Vadisituristlerin, ilçemizi kısa bir sürede değil, konaklama yaparak gezmelerini sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Turizm Enformasyon Bürosu’nun ilçede hizmete başladığını belirterek, turizm çalışmaları kapsamında, kültür turizmi turları düzenleyen firma ve seyahat acenteleri ile görüşülerek, Akşehir’i de bu turlara katmalarını sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

2012 01 12 turizm vadisi42012 01 12 turizm vadisi52012 01 12 turizm vadisi6

Faaliyet Bülteni

2. Ulusal İlkokullar Arası Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması

Üye Menüsüüyelik işlemleri

Üye Girişi
Yeni Üye Kaydı
Yeni Şifre Talebi

Anket katılmak ister misiniz ?

Belediyemiz, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlıklarımızın Son 1 Yılda Akşehir'de Yaptığı Yatırım ve Faaliyetlerden Haberiniz var mı ?

banner takkasiz_k

banner hidirlik_k

Enerya - Akşehir Doğalgaz Dağıtım

Planlı Elektrik Kesintileri

btn multi_n
Akşehir Türküleri
Haberler
Haber Arşivi
Duyurular
Müdürlükler
E-Belediye
E-Hizmet
Telefon Rehberi
İletişim Formu
Bilgi Edinme
Doğrudan Başbakanlık
Mevzuat
İhale İlanları
Etik Komisyonu
Kaybettiklerimiz
E-Kitaplar
Akşehir'e Ulaşım
Ücretsiz Park Yerleri

4449153
Piyan - Eber Sarısı Tür Eylem Planı
Alburnus Nasreddini Tür Eylem Planı
Atık Pil Toplama ve Bertaraf Çalışmaları
Ekmek İsraf Etme!..
190x80harita
Dumansız Hava Sahası Hareketi

RSS Haberler

Akşehir Belediyesi içerik yayınlama servisini kullanmak için tıklayın...
Akşehir Belediyesi - Haberler

Twitter Akşehir Belediyesi Resmi Twitter Hesabı

Facebook Akşehir Belediyesi Resmi Facebook Hesabı