Akşehir Belediyesi, sokaklarda yaşam mücadelesi veren kedi köpek ve kuş gibi sokak hayvanlarının beslenmesi ve su içebilmesi amacıyla şehrin çeşitli noktalarına su ve mama kapları yerleştirdi.

Akşehir Belediyesi'nden Sokak Hayvanları İçin Su ve Mama KaplarıYerleştirilen kaplar yapılan bağlantıyla otomatik olarak suyla dolarken, belirli zamanlarda da bu kaplara mama bırakılacak.

 

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya "Her canlı gibi, sokakta yaşayan hayvanlarında yaşam hakkı var. Sokak hayvanlarının, özellikle yaz aylarındaki sıcak  havalarda beslenme ve su sıkıntısı yaşadığını hepimiz biliyoruz. Şehrimizin çeşitli noktalarına konuşlandırdığımız bu mama ve su kapları sayesinde bu hayvanlarımız ihtiyacı olan suya ve mamaya ulaşabilecekler. Kaplarımıza yapılan bağlantı ile eksildikçe otomatik olarak su dolarken belirli zaman aralıklarında da kuru mama bırakılacak. Dileyen vatandaşlarımızda bu mama kaplarına kuru mama bırakarak hayvanların beslenmesine katkı sağlayabilirler" diye konuştu...

Devamını oku...

2017-2018 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya; Kevser Köksal Kız Kuran Kursu'nu ziyaret ederek burada açılan 4-6 yaş sınıfı hakkında görevlilerden bilgi aldı.

004 2017_09_20Başkan Akkaya'nın ziyaretine AK Parti İlçe Başkanı A. Bahadır Örs, İlçe Müftüsü Ahmet Kardaş, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel'de eşlik etti.

Geçen yıl hafızlık eğitimi ile eğitime başlayan kursta bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı protokolü ile 4-6 yaş sınıfı da eğitime başladı. 50 öğrencinin eğitim aldığı 4-6 yaş sınıfında normal ana sınıfı eğitiminin yanı sıra dini derslerde öğrencilere veriliyor...

Devamını oku...

Ülkemizin her karış toprağında canlarını, kanlarını ortaya koyarak tarihimize altın harflerle kazınan, Türkiye Cumhuriyeti'mizin sonsuza kadar yaşamasının en büyük garantisi olan, Kahraman Gazilerimizin "19 Eylül Gaziler Günü"nü kutluyorum.

Dr. Salih AKKAYAŞehitlik ve gazilik, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlardır. Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Ülkemizin bağımsızlığı ile huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakârlığı ortaya koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri ve Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleridir...

Devamını oku...

Akşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitime desteğini sürdürüyor. 2017- 2018 Eğitim ve Öğretim Yılının başlamasıyla; ihtiyaç sahibi 2500 öğrenciye kalem, çanta, silgi, defter, pastel boya, kuru boya, kalemtıraş vb. 11 çeşit malzemelerden oluşan kırtasiye seti verildi.

Akşehir Belediyesi'nden 2500 Çanta ve Kırtasiye SetiAkşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2500 çanta ve kırtasiye yardımı, Akşehir'deki ilk ve orta dereceli okul müdürlüklerine teslim edildi.

Akşehir Belediyesi, tarafından hazırlanan çantalar, belediye yetkililerince okulların açılmasından önce tüm okullar tek tek dolaşılarak ihtiyaçları oranında dağıtıldı. İlköğretim Haftası etkinlikleri nedeniyle Nasreddin Hoca İlkokulu'ndaki törenin ardından Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, İlçe Mili Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu'na sembolik olarak çanta ve kırtasiye setlerini teslim etti...

Devamını oku...

Aziz vatanımızın her yerinde olduğu gibi Akşehir'imizde de yeni bir eğitim ve öğretim yılına daha başlayabilmiş olmanın heyecanını mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Dr. Salih AKKAYAGeleceğimizin teminatı olan gençlerimize ve çocuklarımıza, onlara hep en iyi imkanları sağlamaya çalışan fedakar velilerimize ve güzel yurdumuzun her köşesinde fedakarca hizmet veren değerli öğretmenlerimize bu yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum.

Çocuklarımızı bilgiyi üreten ve insanlığın hizmetine sunan, geleceğin dünyasında söz sahibi olan fertler olarak yetiştirebilmek, ülkemizin gelişmesi ve ilerlemesi için büyük önem taşımaktadır. Günümüz dünyasında ülkeler arasında; bilgi ve teknoloji toplumu olma ve birbirlerine üstünlük sağlama yolunda çok hızlı bir yarış ve değişim yaşanmaktadır. Kalkınmış ve modern ülkeler, eğitim sistemlerini sürekli yenileme ve gözden geçirme ihtiyacı duymaktadırlar. İstikbale güvenle bakan ve milletimizin istikbali için çalışacak bir gençliğin varlığı, ülkemiz için daima bir umut ve dinamizm kaynağıdır...

Devamını oku...

2016 Faaliyet Bülteni

Üye Menüsüüyelik işlemleri

Üye Girişi
Yeni Üye Kaydı
Yeni Şifre Talebi

Anket katılmak ister misiniz ?

Belediyemiz, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlıklarımızın Son 1 Yılda Akşehir'de Yaptığı Yatırım ve Faaliyetlerden Haberiniz var mı ?

Fıkra Canlandırma Yarışması

banner takkasiz_k

banner hidirlik_k

Enerya - Akşehir Doğalgaz Dağıtım

Planlı Elektrik Kesintileri

btn multi_n
Akşehir Türküleri
Haberler
Haber Arşivi
Duyurular
Müdürlükler
E-Belediye
E-Hizmet
Telefon Rehberi
İletişim Formu
Bilgi Edinme
Doğrudan Başbakanlık
Mevzuat
İhale İlanları
Etik Komisyonu
Kaybettiklerimiz
E-Kitaplar
Akşehir'e Ulaşım
Ücretsiz Park Yerleri

4449153
Piyan - Eber Sarısı Tür Eylem Planı
Alburnus Nasreddini Tür Eylem Planı
Atık Pil Toplama ve Bertaraf Çalışmaları
Ekmek İsraf Etme!..
190x80harita
Dumansız Hava Sahası Hareketi

RSS Haberler

Akşehir Belediyesi içerik yayınlama servisini kullanmak için tıklayın...
Akşehir Belediyesi - Haberler

Twitter Akşehir Belediyesi Resmi Twitter Hesabı

Facebook Akşehir Belediyesi Resmi Facebook Hesabı