Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya; Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Akşehir Tapu Müdürü Ender Tüylü ve Akşehir Mal Müdürü Yusuf Çalışkan'a yeni görev yerlerine atanmaları sebebiyle bir veda yemeği verdi.

Başkan Akkaya’dan Başsavcı Dönmez ile Müdür Tüylü ve Çalışkan’a Veda Yemeği 2014 yılından bu yana Akşehir Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Oğuzhan Dönmez; Niğde Cumhuriyet Başsavcılığına atanırken Tapu ve Sicil Müdürü Ender Tüylü, İzmir Çeşme Tapu ve Sicil Müdürlüğüne, Akşehir Mal Müdürü Yusuf Çalışkan'da Konya İl Tapu ve Sicil Müdürlüğüne Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Akşehir Belediyesi Hıdırlık Sofrası'ndaki veda yemeğine; Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Akşehir Garnizon Komutanı İkmal Albay Orkun Turaçlı, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı A. Bahadır Örs, bazı oda başkanları ile bazı kamu kurum müdürleri katıldı...

Devamını oku...

Akşehir Belediyesi olarak şehrimiz genelindeki sokak hayvanlarının beslenmesi, bakımı ve sorunların çözümü konusunda üzerimize düşen görev ve sorumlulukları yerine getiriyor ve getirmeyi de sürdürüyoruz.

Kamuoyuna Duyuru5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu dikkate alarak Büyükşehir Belediyemiz ile işbirliği içerisinde sokak hayvanlarımızla ilgili gerekli çalışmalar hassasiyetle yürütülmektedir. Bu çalışmalardaki temel amacımız sokaklarımızda bulunan sahipsiz sokak hayvanlarının yaşam haklarına saygı göstererek, onların yaşam refahını artırırken aynı zamanda ilçemiz Akşehir'in çevre şartları dikkate alınarak sağlıklı ve yaşanabilir bir çevre oluşturulması hedeflenmektedir...

Devamını oku...

Akşehir'de 2 gündür devam eden 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri şehitler için okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan dua ile sona erdi.

Akşehir'de 15 Temmuz Etkinlikleri Sona ErdiAkşehir'de Demokrasi Nöbetinin son gününde İstanbul'un Tuzla ilçesinde Şehit olan Akşehirli Polis Memuru Battal Yıldız ve tüm şehitler için dua edildi.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya yaptığı konuşmada İstanbul Tuzla'da hırsızlık şüphelileriyle girdiği çatışmada şehit olan 31 yaşındaki polis memuru Battal Yıldız'ın ailesine ve tüm Akşehir halkına başsağlığı diledi Başkan Akkaya "Geçen yıl yaşadığımız 15 Temmuz olayı çok önemli bir olay...

Devamını oku...

15 Temmuz Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Paralel Devlet Yapılanmasının (PDY) hain darbe girişiminin birinci yıl dönümünde Konya'nın Akşehir ilçesinde binlerce vatandaş demokrasi nöbeti için meydanlara koştu.

15 Temmuz'un Yıldönümünde Binlerce Akşehirli Demokrasi Nöbeti TuttuAkşehir'deki ilk etkinlikler Nasreddin Hoca Meydanı'nda yapıldı. Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Akşehir Ziraat Odası ve Akşehir Ticaret Borsası İşbirliği ile Nasreddin Hoca Meydanı'nda binlerce kişilik bir yemek verildi. Şehit aileleri, gaziler ve yakınları ile binlerce kişinin katıldığı yemek sonrası İlçe Müftüsü Ahmet Kardaş tarafından dua edildi.

Duanın ardından yemeğe katılan protokol ve binlerce vatandaş, ellerinde Türk Bayrakları ile mehter grubu eşliğinde yürüyüşe başladılar...

Devamını oku...

2016 Faaliyet Bülteni

Üye Menüsüüyelik işlemleri

Üye Girişi
Yeni Üye Kaydı
Yeni Şifre Talebi

Anket katılmak ister misiniz ?

Belediyemiz, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlıklarımızın Son 1 Yılda Akşehir'de Yaptığı Yatırım ve Faaliyetlerden Haberiniz var mı ?

Fıkra Canlandırma Yarışması

banner takkasiz_k

banner hidirlik_k

Enerya - Akşehir Doğalgaz Dağıtım

Planlı Elektrik Kesintileri

btn multi_n
Akşehir Türküleri
Haberler
Haber Arşivi
Duyurular
Müdürlükler
E-Belediye
E-Hizmet
Telefon Rehberi
İletişim Formu
Bilgi Edinme
Doğrudan Başbakanlık
Mevzuat
İhale İlanları
Etik Komisyonu
Kaybettiklerimiz
E-Kitaplar
Akşehir'e Ulaşım
Ücretsiz Park Yerleri

4449153
Piyan - Eber Sarısı Tür Eylem Planı
Alburnus Nasreddini Tür Eylem Planı
Atık Pil Toplama ve Bertaraf Çalışmaları
Ekmek İsraf Etme!..
190x80harita
Dumansız Hava Sahası Hareketi

RSS Haberler

Akşehir Belediyesi içerik yayınlama servisini kullanmak için tıklayın...
Akşehir Belediyesi - Haberler

Twitter Akşehir Belediyesi Resmi Twitter Hesabı

Facebook Akşehir Belediyesi Resmi Facebook Hesabı