Akşehir Belediyesinin taşınmaz mülkiyetleri encümen huzurunda ihaleye çıkarılıyor.

Belediyenin İşyerleri ve Arsaları İhaleye ÇıkıyorYeni Devlet Hastanesi yanında bulunan 23 adet işyerinin 13.12.2016 Salı günü açık ihale usulü ile satış yapılacağı ve yine belediyeye ait Yarenler Mahallesi Belediye Evleri yanındaki 14 adet arsanın 20.12.1016 Salı günü saat 12:30'da encümen huzurunda kat karşılığında açık ihale usulü ile ihalesi yapılacağı öğrenildi.

İhaleye katılacakların ihale günü saat 12:30'a kadar gerekli evrakları plastik dosya içerisinde Mali Hizmetler Müdürlüğüne teslim etmeleri şartnamelerle ilgili detaylı bilgiyi ise Mali Hizmetler Müdürlüğünden öğrenilebileceği kaydedildi.

11 Aralık 2016  Pazar gününü Pazartesi gününe bağlayan gece Alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (SAV) dünyaya teşriflerinin yıldönümü olan Mevlid Kandilini bir kez daha idrak edebilmenin huzurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız.

Belediye Başkanımız Dr. Salih AKKAYA'nın Mevlid Kandili Mesajıİnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV), 571 yılında Kameri aylardan Rebiü'l-evvel ayının 12. gecesi dünyaya gelmiş ve bu nedenle bu mübarek geceye "Mevlid Kandili" adı verilmiştir

 

Gönüllerin ışığı, tevhide susamış ruhların feyiz kaynağı, kâinat ağacının en mükemmel meyvesi olan Fahri Âlem Efendimiz Hazreti Muhammed'in (SAV) dünyaya teşriflerini idrak edeceğimiz Mevlid Kandili'nin tüm insanlığa ve İslam Âlemine hayırlara vesile olmasını diliyorum...

Devamını oku...

Akşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğü'nün de katkı sağladığı Aile Eğitim Semineri 9 Aralık Cuma günü (Bu akşam) saat 20.00'da Akşehir Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Akşehir Belediyesi Aile Eğitim Seminerleri SürüyorHalk Sağlığı Uzmanı Dr. Semin Güler Oğurtan'ın konuşmacı olarak katılacağı seminerde "Ailede İletişim Mutluluktur" konusu işlenecek.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya "Belediyemiz öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İlçe Müftülüğümüz işbirliğiyle düzenlediğimiz seminerlerin ikincisini gerçekleştiriyoruz; Ailede iletişimin önemi, faydaları ve bu iletişim sonucu aile içinde doğacak mutluluğun işleneceği seminerimize evli, bekar, genç, orta yaşlı ve yaşlı tüm hemşehrilerimi davet ediyorum" dedi.

Akşehir Belediyesi, Dünya Engelliler Günü münasebetiyle ilçe genelindeki okullarda bulunan özel eğitim sınıflarına kırtasiye seti ve materyal desteğinde bulundu.

Akşehir Belediyesi'nden Özel Eğitim Sınıflarına Kırtasiye Setiİlçe genelindeki 3 ilkokul, 3 ortaokul ve 1 lisede bulunan özel eğitim sınıflarındaki 44 öğrencinin yararlanacağı bu yardım münasebetiyle Akşehir Cumhuriyet İlkokulu'nda sembolik bir tören düzenlendi.

Programa; Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut İşcan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü H. Emrullah Öztürk, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Süleyman Köse katıldı...

Devamını oku...

2015 Faaliyet Bülteni

Üye Menüsüüyelik işlemleri

Üye Girişi
Yeni Üye Kaydı
Yeni Şifre Talebi

Anket katılmak ister misiniz ?

Belediyemiz, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlıklarımızın Son 1 Yılda Akşehir'de Yaptığı Yatırım ve Faaliyetlerden Haberiniz var mı ?

Enerya - Akşehir Doğalgaz Dağıtım

btn multi_n
Akşehir Türküleri
Haberler
Haber Arşivi
Duyurular
Müdürlükler
E-Belediye
E-Hizmet
Telefon Rehberi
İletişim Formu
Bilgi Edinme
Doğrudan Başbakanlık
Mevzuat
İhale İlanları
Etik Komisyonu
Kaybettiklerimiz
E-Kitaplar
Akşehir'e Ulaşım
Ücretsiz Park Yerleri

4449153
Piyan - Eber Sarısı Tür Eylem Planı
Alburnus Nasreddini Tür Eylem Planı
Atık Pil Toplama ve Bertaraf Çalışmaları
Ekmek İsraf Etme!..
190x80harita
Dumansız Hava Sahası Hareketi

RSS Haberler

Akşehir Belediyesi içerik yayınlama servisini kullanmak için tıklayın...
Akşehir Belediyesi - Haberler

Twitter Akşehir Belediyesi Resmi Twitter Hesabı

Facebook Akşehir Belediyesi Resmi Facebook Hesabı