Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü; Çınar Sanat Atölyesi tarafından sergilenen 'Meraki' isimli tiyatro oyununu Akşehirli izleyicilerle buluşturacak.

'Meraki' Akşehirli İzleyiciyle BuluşacakSüpervizörlüğünü Ömer Naci Topçu'nun yaptığı Meraki; hastalık ve ölüm korkusu nedeni ile çevresindekilere ve kendisine hayatı zindan eden bir insanın, çevresine karşı düştüğü gülünç durumu ele alan sıcak ve içten tek perdelik bir komedi oyunu olarak dikkat çekiyor.

27 Mart 2015 Cuma akşamı Akşehir Kültür Merkezi'nde saat 20.00 de başlayacak oyun, ücretsiz olarak izlenebilecek.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Yaşlılar Haftası münasebetiyle ihtiyaç sahibi yaşlıları evlerinde ziyaret ederek istek ve taleplerini dinledi.

Başkan Akkaya Yaşlıları Evlerinde Ziyaret EttiBaşkan Akkaya ziyaretlerine ilk olarak Özel Umut Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan yaşlı ve engellileri ziyaret ederek başladı.

Burada merkez yetkilerinden merkez hakkında bilgi alan Başkan Akkaya, bakımevinde kalan yaşlıların ellerini öperek onlarla tek tek ilgilendi.

Yaşlılarla bir süre sohbet de eden Başkan Akkaya "Sizler bizim için her zaman önemlisiniz. Yaşlılar haftası yada başka günleri beklemeden sizleri zaman zaman ziyaret ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve Bölge Milletvekilimiz Dr. Mustafa Baloğlu Beyin sizlere selamlarını iletiyoruz...

Devamını oku...

Akşehir Belediyesi Sıra Yarenleri; Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılı ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle Akşehir Kültür Merkezi'nde özel bir gösteri yaptı.

Yarenler Çanakkale Ruhunu YaşattıGösteriye; Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Çelik, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ali Uslu, bazı kurum müdür ve amirleri, Belediye Meclis Üyeleri ile çok sayıda izleyici katıldı.

Saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından gecede ilk olarak Akşehir Belediyesi Fasıl Gurubu tarafından kahramanlık türkülerinden oluşan kısa bir dinleti sunuldu. Programda daha sonra Akşehir Belediyesi Sıra Yarenleri'nin rol aldığı Çanakkale Zaferi sırasında cephede ve cephe gerisinde yaşanılanların konu edildiği tiyatro gösterisi seyirciyle buluştu...

Devamını oku...

Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir konferansla ünlü Yazar Yavuz Bahadıroğlu, Akşehirlilerle buluştu.

Bahadıroğlu Çanakkale Zaferi'nin Bilinmeyenlerini Anlattı'100. Yılında Çanakkale Destanı' konusunun işlendiği ve Akşehir Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konferansa; Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Çelik, İlçe Müftüsü Karabey Özdemir, Belediye Meclis Üyeleri, bazı kurum ve daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Konuşmasında, Çanakkale Zaferi'nin kazanılmasında etkili olan bilinmeyen yönleri anlatan Yavuz Bahadıroğlu "Bir millet kaybettiği değerleri kaybettiği yerde ararsa bulur. Neyi kaybettiniz dürüstlüğü mü? Çanakkale'ye gideceksiniz. Fedakârlığı mı kaybettiniz? Çanakkale'ye gideceksiniz. Dostluğu mu kaybettiniz? Çanakkale'ye gideceksiniz. Kardeşliği mi kaybettiniz? Çanakkale'ye gideceksiniz. Besmeleyi mi hatırlamıyorsunuz artık? Çanakkale'ye gideceksiniz. Çünkü derler ki 4 kelime çok fazla yankılanırdı Çanakkale'de...

Devamını oku...

Üye Menüsüüyelik işlemleri

Üye Girişi
Yeni Üye Kaydı
Yeni Şifre Talebi

Etkinlik Takvimi yaklaşan etkinliklere ulaşın...

Mart 2015
Pa Sa Ça Pe Cu Cu Pa
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Anket katılmak ister misiniz ?

Akşehir Belediyesi E-Belediye Uygulamasını Kullanıyor musunuz ?

4449153
5uluslararasify
Atık Pil Toplama ve Bertaraf Çalışmaları
Ekmek İsraf Etme!..
190x80harita
Dumansız Hava Sahası Hareketi

RSS Haberler

Akşehir Belediyesi içerik yayınlama servisini kullanmak için tıklayın...
Akşehir Belediyesi - Haberler

btn multi_n
Akşehir Türküleri
btn etknl_n
Haberler
Haber Arşivi
Duyurular
Müdürlükler
Kent Bilgi Sistemi
E-Belediye
E-Hizmet
Telefon Rehberi
İletişim Formu
Bilgi Edinme
Doğrudan Başbakanlık
Mevzuat
İhale İlanları
Etik Komisyonu
Kaybettiklerimiz
E-Kitaplar
Akşehir'e Ulaşım
Ücretsiz Park Yerleri

Akşehir Okuyor!..

Yaklaşan Etkinlikler

Yakın zamanda etkinlik bulunmamaktadır.

Twitter Akşehir Belediyesi Resmi Twitter Hesabı

Facebook Akşehir Belediyesi Resmi Facebook Hesabı