Konya Valisi Muammer Erol, bir dizi ziyarette bulunmak için Akşehir'e geldi.

Vali Erol'dan Akşehir'e ZiyaretVali Erol ilk olarak Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'nın saldırısı sonucu yaralandıktan sonra tedavi altına alındığı Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) şehit olan Uzman Jandarma Çavuş Nebi Arslan'ın baba ocağına giderek, burada şehit yakınlarına başsağlığı diledi.

Vali Erol'un ziyaretine; Konya İl Jandarma Komutanı Albay İsmet Cansaran, Konya İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ali Uslu, Akşehir İlçe Emniyet Müdürü Erkan Çelik, Akşehir İlçe Müftüsü Ahmet Kardaş da katıldı...

Devamını oku...

Akşehir Belediyesi tarafından her hafta cumartesi günleri Nasreddin Hoca Meydanı'nda mobil ikram çeşmesi ile ücretsiz yapılacak çorba ikramının ilki gerçekleştirildi.

Akşehir Belediyesi'nden Her Cumartesi Çorba İkramıAkşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya'nın da katıldığı ve yoğun kar yağışı altında sabah namazı sonrası yapılan çorba ikramına, camiden çıkan cemaatin yanı sıra vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi.

Yapılan ikramla ilgili bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya "Bugün itibariyle Nasreddin Hoca Meydanı'mızda çorba ikramımıza başladık. Sabah namazına müteakip tüm vatandaşlarımıza çorba ikramı yapılacak ve bu ikramımız saat 08.00'e kadar devam edecek. Özellikle yaz aylarında şehrimizi sabah erken saatlerde ziyarete gelen turist kafileleri var, bu ikramımızdan onlarda faydalanabilecekler. Güzel bir geleneği başlatmış oluyoruz ve inşallah bu yıllar boyu sürer. Hava çok soğuk olduğu günlerde camimiz içerisinde kaselerle, hava müsait olduğu zamanlarda da ikram çeşmemiz sayesinde meydanda bu ikramımız yapılacak" diye konuştu...

Devamını oku...

Başkan Akkaya : "Soğuk kış günlerinde sıcak çorba ile insanlarımızın içini bir nebze olsun ısıtmak istiyoruz"

Akşehir Belediyesi'nden Her Cumartesi Çorba İkramıAkşehir Belediyesi her hafta cumartesi günleri Nasreddin Hoca Meydanı'nda mobil ikram çeşmesi ile ücretsiz çorba ikramı yapacak.

Her cumartesi günü sabah namazı sonrası dağıtımı yapılacak ikramla ilgili olarak bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya "Akşehir Belediyesi olarak bu haftadan itibaren her hafta cumartesi günleri, yeni hizmete soktuğumuz mobil ikram çeşmemiz vasıtasıyla Nasreddin Hoca Meydanı'mızda sıcak çorba ikramı yapacağız. Sabah namazı sonrası başlayacak ikramımız saat 08.30'a kadar devam edecek. Namazdan çıkan cemaate, Nasreddin Hoca Türbesi'ni ve Akşehir'imize ziyarete gelen tur otobüslerine ve tüm vatandaşlarımıza yönelik yapılacak bu ikramımız sayesinde soğuk kış günlerinde sıcak çorba ile insanlarımızın içini bir nebze olsun ısıtmak istiyoruz" dedi.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı'nda (TEOG) başarı göstererek 120'de 120 soruyu doğru yanıtlayıp Türkiye birincisi olan 2 öğrenci Akşehir Belediyesi tarafından ödüllendirildi.

Akşehir Belediyesi'nden Başarılı Öğrencilere ÖdülAkşehir Belediyesi Meclis Kararı ile yapılan ödüllendirme töreni Akşehir Belediyesi Meclis Toplantısı'nda gerçekleştirildi.

Akşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda Belediye Meclis Üyeleri huzurunda yapılan ödül töreninde; Özel Akşehir Final Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi Ali Sait Gül ile Akşehir Bahçelievler Ortaokulu 8/B Sınıfı öğrencisi Özgenur Ertan, TEOG sınavında 120 soruda 120 net çıkararak Türkiye birinciliğini elde etmeleri nedeniyle Cumhuriyet altını ile ödüllendirildi...

Devamını oku...

Faaliyet Bülteni

Üye Menüsüüyelik işlemleri

Üye Girişi
Yeni Üye Kaydı
Yeni Şifre Talebi

Etkinlik Takvimi yaklaşan etkinliklere ulaşın...

Şubat 2016
Pa Sa Ça Pe Cu Cu Pa
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29

Anket katılmak ister misiniz ?

Belediyemiz, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlıklarımızın Son 1 Yılda Akşehir'de Yaptığı Yatırım ve Faaliyetlerden Haberiniz var mı ?

btn multi_n
Akşehir Türküleri
Haberler
Haber Arşivi
Duyurular
Müdürlükler
E-Belediye
E-Hizmet
Telefon Rehberi
İletişim Formu
Bilgi Edinme
Doğrudan Başbakanlık
Mevzuat
İhale İlanları
Etik Komisyonu
Kaybettiklerimiz
E-Kitaplar
Akşehir'e Ulaşım
Ücretsiz Park Yerleri

4449153
Atık Pil Toplama ve Bertaraf Çalışmaları
Ekmek İsraf Etme!..
190x80harita
Dumansız Hava Sahası Hareketi

RSS Haberler

Akşehir Belediyesi içerik yayınlama servisini kullanmak için tıklayın...
Akşehir Belediyesi - Haberler

Twitter Akşehir Belediyesi Resmi Twitter Hesabı

Facebook Akşehir Belediyesi Resmi Facebook Hesabı