Kurtuluş Savaşı sırasında Batı Cephesi Karargahı'na ev sahipliği yapan Konya'nın Akşehir ilçesinde Cumhuriyetimizin 91. Yıl dönümü büyük bir coşkuyla kutlandı.

Akşehir'de Cumhuriyet Bayramı CoşkusuAkşehir'de, Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri Akşehir Hükümet Konağı'nda İlçe Kaymakamı Yalçın Sezgin'in tebrikleri kabulü ile başladı.

Cumhuriyet Bayramı törenleri 24 Ağustos Bulvarı üzerindeki Dayıoğlu Kavşağı'nda devam etti.

Buradaki tören, Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Garnizon Komutanı İkmal Albay Erdal Canol, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya'nın araç üzerinde, meydandaki askerlerin, halkın ve öğrencilerin bayramını kutlaması ile başladı...

Devamını oku...

Milletçe birlik ve beraberliğimizin en yüksek noktalara ulaştığı, emsali görülmemiş kahramanlıklarla kazandığımız İstiklal Savaşı'mızda, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizi taçlandıran Cumhuriyetimizin 91. Yıl dönümünü büyük bir coşku ve sevinçle kutlamanın gururunu, Millet olarak hep birlikte yaşıyoruz.

Salih AkkayaBu toprakları vatan yapan binlerce şehidimizin kanıyla sulanmış yurdumuzda, Türk Milleti'nin bağımsızlığından ve özgürlüğünden asla taviz vermeyeceğinin en büyük göstergesi olan Cumhuriyetimizin kurulmasında, Milli Mücadele Dönemi'nde Batı Cephesi Karargâhı'na ev sahipliği yaparak gösterdiği destek ve çabalarla Akşehir'imizin de büyük katkısı olmuştur.

Devraldığımız bu değerli mirası; milli ve dini değerlerimize sahip bir şekilde, aynı yüksek ruh ve şuurla her geçen gün daha da güçlendirerek, ülkemizi muasır medeniyetlerin ötesine taşımak hepimizin en büyük görevidir.

Bu kararlılık içinde, büyük bir milletin fertleri olarak güzel bir geleceğe hep beraber yürüyerek, Cumhuriyetimizi var eden değerlere daima sahip çıkacağımıza inanıyor, bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşı kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha anarak, aziz milletimizin ve kıymetli hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum.

Dr. Yük. Müh. Salih AKKAYA
Akşehir Belediye Başkanı    

Konya Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver, Akşehir Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Yürekli ile birlikte Akşehir Belediye Başkanı Dr. Yük. Müh. Salih Akkaya'yı makamında ziyaret etti.

Konya Vergi Dairesi Başkanı Ünver'den ZiyaretZiyarete Konya Vergi dairesi Grup Müdürleri Veysel Bostan ile Tayfun Soysal'da katılırken; Konya Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver, 6552 sayılı kanunun vergi mükellefleri ne sağladığı kolaylıklar ve yapılandırma hakkında Başkan Akkaya'ya bilgiler verdi.

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Akşehir Belediye Başkanı Dr. Yük. Müh. Salih Akkaya, Konya Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver'e Nasreddin Hoca'nın tersine çalışan saatini armağan etti...

Devamını oku...

Üye Menüsüüyelik işlemleri

Üye Girişi
Yeni Üye Kaydı
Yeni Şifre Talebi

Etkinlik Takvimi yaklaşan etkinliklere ulaşın...

Ekim 2014
Pa Sa Ça Pe Cu Cu Pa
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Anket katılmak ister misiniz ?

Akşehir Belediyesi E-Belediye Uygulamasını Kullanıyor musunuz ?

Atık Pil Toplama ve Bertaraf Çalışmaları
banner_katiatik
Ekmek İsraf Etme!..
Ambalaj Atıklarınızı Çöpe Atmayın!.. Ayrıştırın...
Dumansız Hava Sahası Hareketi

RSS Haberler

Akşehir Belediyesi içerik yayınlama servisini kullanmak için tıklayın...
Akşehir Belediyesi - Haberler

btn multi_n
Akşehir Türküleri
btn etknl_n
Haberler
Haber Arşivi
Duyurular
Müdürlükler
Kent Bilgi Sistemi
E-Belediye
E-Hizmet
Telefon Rehberi
İletişim Formu
Bilgi Edinme
Doğrudan Başbakanlık
Mevzuat
İhale İlanları
Etik Komisyonu
Kaybettiklerimiz
E-Kitaplar
Akşehir'e Ulaşım
Ücretsiz Park Yerleri

Yaklaşan Etkinlikler

Dünya Tasarruf Günü
31 Ekim 2014, Cuma (Bütün Gün)
-------------------------------
Türk Harf Devrimi Haftası
01 Kasım 2014, Cumartesi (Bütün Gün)
-------------------------------
Lösemili Çocuklar Haftası
02 Kasım 2014, Pazar (Bütün Gün)
-------------------------------
Organ Nakli Haftası
03 Kasım 2014, Pazartesi (Bütün Gün)
-------------------------------
Dünya Şehircilik Günü
06 Kasım 2014, Perşembe (Bütün Gün)
-------------------------------

Twitter Akşehir Belediyesi Resmi Twitter Hesabı

Facebook Akşehir Belediyesi Resmi Facebook Hesabı