Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında soruların tamamını yanıtlayan 8 öğrenci Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin ile Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya tarafından ödüllendirildi.

Akşehir'de TEOG Birincilerine AltınTEOG'da Akşehir'den 8 öğrenci 120 de 120 soruyu doğru cevaplayarak tam puan çıkardı. Öğrencilerin bu başarısının ödüllendirmek isteyen Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, "Şu anda Akşehir'in altın gençleriyle birlikteyiz ben hepsini yürekten kutluyorum. Tabi Akşehir'de 8 tane full yapan öğrencimiz var ama diğer öğrencilerimiz de onlardan geri kalmadılar. 1 yanlışı 2 yanlışı ve 3 yanlışı olan bugün istatistiklerini çıkardık çok sayıda öğrencimiz var ve onları da buradan tebrik ediyorum. Akşehir ilçesi birinci TEOG'da bizi memnun eden bir sonuca götürdü. Öğrencilerimizin düzenli ve disiplinli çalışmaları ile öğretmenlerimizin özverili gayretleriyle ve Akşehir Konya merkez ve 31 ilçe içerisinde Selçuklu ve Meram'dan sonra üçüncü sırada yer aldı. Ama biz daima her zaman hedefimizi yüksek tutacağız. İnşallah ikinci TEOG'da bunu biraz daha ilerleteceği "dedi...

Devamını oku...

Türk edebiyatının önemli yazarlarından bir olan ve 'Küçük Ağa' başta olmak birçok önemli romanın yazarı Akşehirli ünlü yazar Tarık Buğra'nın vefatının 21. yılı dolayısıyla Akşehir'de düzenlenecek etkinliklerin tanıtım programı yapıldı.

Akşehir'de Tarık Buğra'yı Anma EtkinlikleriTarık Buğra'nın vefatının 21. yıldönümünde Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi ve Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen etkinlikler kapsamında Akşehir Fen Lisesi'nde öğrencilere Tarık Buğra'nın romanlarının dağıtımı da gerçekleştirildi. Akşehir'de Yüksek öğretim ve orta öğretim öğrencilerine toplamda bin 500 kitap dağıtılacak ve bu etkinlikler sonunda da ödüllü bir kitap okuma yarışması yapılacak. Yarışmada dereceye giren öğrencilere Akşehir Belediyesi tarafından ödüller verilecek...

Devamını oku...

Bu yıl kapılarını 19. kez açan ve kısa adı Emitt olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na Akşehir damgasını vurdu.

Emitt'te Akşehir ve Nasreddin Hoca'ya Yoğun İlgiİstanbul Beylikdüzü'ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki Emitt İstanbul Fuarı'nın açılışına İstanbul Valisi Vasip Şahin, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, İstanbul İl Emniyet Müdürü Selami Altınok, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, çok sayıda yerli, yabancı dernek ve federasyon temsilcileri katıldı.

Akşehir Belediyesi ile Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası ortak açtıkları bir stantla da Konya'yı temsil eden tek ilçe olarak fuarda yerini aldı.

Devamını oku...

Üye Menüsüüyelik işlemleri

Üye Girişi
Yeni Üye Kaydı
Yeni Şifre Talebi

Etkinlik Takvimi yaklaşan etkinliklere ulaşın...

Ocak 2015
Pa Sa Ça Pe Cu Cu Pa
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Anket katılmak ister misiniz ?

Akşehir Belediyesi E-Belediye Uygulamasını Kullanıyor musunuz ?

Atık Pil Toplama ve Bertaraf Çalışmaları
Ekmek İsraf Etme!..
190x80harita
Dumansız Hava Sahası Hareketi

RSS Haberler

Akşehir Belediyesi içerik yayınlama servisini kullanmak için tıklayın...
Akşehir Belediyesi - Haberler

btn multi_n
Akşehir Türküleri
btn etknl_n
Haberler
Haber Arşivi
Duyurular
Müdürlükler
Kent Bilgi Sistemi
E-Belediye
E-Hizmet
Telefon Rehberi
İletişim Formu
Bilgi Edinme
Doğrudan Başbakanlık
Mevzuat
İhale İlanları
Etik Komisyonu
Kaybettiklerimiz
E-Kitaplar
Akşehir'e Ulaşım
Ücretsiz Park Yerleri

Akşehir Okuyor!..

Yaklaşan Etkinlikler

Yakın zamanda etkinlik bulunmamaktadır.

Twitter Akşehir Belediyesi Resmi Twitter Hesabı

Facebook Akşehir Belediyesi Resmi Facebook Hesabı