İlçemizde mesleki ve teknik eğitim veren Nasrettin Hoca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Erasmus + Ana Eylem 1 - Programı kapsamında Avrupa'ya gidecek.

N. Hoca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Avrupa'ya GidiyorNasrettin Hoca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya'yı makamında ziyaret ederek konu hakkında bilgi verdiler.

Proje hakkında bilgi veren okul müdürü İbrahim Arslan projelerin bir çok İl ve İlçeyi geride bırakarak kabul edilmesinin büyük bir başarı olduğunu bundan dolayı çok mutlu olduklarını belirtti. Arslan "Proje kapsamında yurtdışına giden katılımcılarımız 28 gün Avrupa'da kalacaklardır. Proje katılımcıları, mesleki, dil ve kültürel açıdan bilgi ve deneyimlerini artırarak, kazandıkları deneyimleri bölgemize aktaracaklardır. Katılımcılarımıza Proje Katılım Belgesi ile Euro bölgesinde geçerli olan Europass sertifikası verilecektir. Proje çalışması için proje masrafları Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca karşılanacaktır" dedi...

Devamını oku...

Akşehir'de devam eden Ünlü Yazar Tarık Buğra'yı Anma Etkinlikleri, şiir dinletisi ve Türk Halk Müziği konseri ile sona erdi.

Tarık Buğra Anma Etkinlikleri THM Konseri İle Sona ErdiAkşehir Belediyesi tarafından Akşehir Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa; Tarım Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü, Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Garnizon Komutanı Albay Erdal Canol, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, İlçe protokolü ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

Programda ilk olarak Tarık Buğra tarafından yazılan şiir ile ve yine onun öğretmeni Rıfkı Melül Meriç tarafından yazılan Tarık Buğra'nın sevdiği şiirler öğrenciler tarafından seslendirildi.

Devamını oku...

Nasreddin Hoca'nın maya çaldığı ve fıkralarına konu olan Akşehir Gölü, son günlerdeki mevsim normallerinin üzerinde olan yağışlar nedeniyle su tutmaya başladı.

Nasreddin Hoca'nın Gölü Su TutuyorGöldeki son durumu görmek ve incelemelerde bulunmak amacıyla; Tarım Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü, Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ali Uslu, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bahri Karaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel'den oluşan bir heyet Akşehir Gölü kenarına giderek incelemelerde bulundu...

Devamını oku...

Üye Menüsüüyelik işlemleri

Üye Girişi
Yeni Üye Kaydı
Yeni Şifre Talebi

Etkinlik Takvimi yaklaşan etkinliklere ulaşın...

Mart 2015
Pa Sa Ça Pe Cu Cu Pa
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Anket katılmak ister misiniz ?

Akşehir Belediyesi E-Belediye Uygulamasını Kullanıyor musunuz ?

4449153
5uluslararasify
Atık Pil Toplama ve Bertaraf Çalışmaları
Ekmek İsraf Etme!..
190x80harita
Dumansız Hava Sahası Hareketi

RSS Haberler

Akşehir Belediyesi içerik yayınlama servisini kullanmak için tıklayın...
Akşehir Belediyesi - Haberler

btn multi_n
Akşehir Türküleri
btn etknl_n
Haberler
Haber Arşivi
Duyurular
Müdürlükler
Kent Bilgi Sistemi
E-Belediye
E-Hizmet
Telefon Rehberi
İletişim Formu
Bilgi Edinme
Doğrudan Başbakanlık
Mevzuat
İhale İlanları
Etik Komisyonu
Kaybettiklerimiz
E-Kitaplar
Akşehir'e Ulaşım
Ücretsiz Park Yerleri

Akşehir Okuyor!..

Yaklaşan Etkinlikler

Yakın zamanda etkinlik bulunmamaktadır.

Twitter Akşehir Belediyesi Resmi Twitter Hesabı

Facebook Akşehir Belediyesi Resmi Facebook Hesabı