Geçtiğimiz günlerde yapılan darbe girişiminin ardından Akşehir Cumhuriyet Meydanı'nda demokrasi nöbetlerini 10. Gününde de sürdüren binlerce kişi aralıksız olarak darbe girişimine tepki göstermeye ve demokrasi nöbetlerine devam ediyor.

Demokrasi Nöbeti 10. Gününde de Devam EdiyorDemokrasi nöbetine; AK Parti Konya Milletvekili Dr. Mustafa Baloğlu, Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Kamu Kurum Müdürleri,  STK temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Demokrasi nöbetinin 10.gününde Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara hitap eden;  AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs; 15 Temmuz gecesi milletin verdiği tepkiye dikkat çekerek Bu demokrasi nöbetinde 15 Temmuz gecesini biz çok önemsiyoruz.  Bu 10 günlük süre içerisinde yapılan darbe girişimi sonucunda büyük bir temizlik başlatan devletimiz yaptığı operasyonlarla bu hainlerin memleketimiz Akşehir'de inlerine girilerek bertaraf etme çalışmalarına başlandı...

Devamını oku...

Geçtiğimiz günlerde yapılan darbe girişiminin ardından Akşehir Cumhuriyet Meydanı'nda demokrasi nöbetlerini sürdüren binlerce kişi aralıksız olarak darbe girişimine tepki göstermeye ve demokrasi nöbetlerine devam ediyor.

Akşehir'de Darbe Girişimine Tepki Devam EdiyorAkşehir Cumhuriyet Meydanındaki tepki mitingine; Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı A. Bahadır Örs, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Çelik, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ali Uslu, kamu kurum müdürleri, belediye meclis üyeleri ile binlerce vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Akşehir Belediyesi Mehter Grubu gösterisi eşliğinde tekbirler getirilerek, darbeye teşebbüs edenler aleyhine slogan atılarak lanet edildi. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından binlerce kişi hep birlikte dua etti...

Devamını oku...

Avrupa Birliği hibe desteği alınarak geçtiğimiz ay Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca ihalesi yapılan Akşehir Atık Su Arıtma Tesisi ve Kanalizasyon Şebekesi'nin kollektör hat yapımına başlandı.

Akşehir Atık Su Arıtma Tesisi Yapım İşiAkşehir Katı Atık Bertaraf Tesisi civarındaki bölgede başlayan çalışmaları Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya yerinde inceledi. Buradaki incelemelere;  Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya'nın yanı sıra Çevre Bakanlığı yetkilileri, KOSKİ yetkilileri, yapımcı ve müşavir firma yetkilileri de katıldı.

Proje Müdürü Nevzat Şahin yaptığı açıklamada "Akşehir Atık Su Arıtma Tesisi Projesi ve Kanalizasyon işi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ihalesiyle finansmanı Avrupa Birliği kredili olup 10,5 milyon Euro bütçeli bir projedir. Projeyle ilgili işlerimize Şubat ayında start verildi. İnşaatına da Nisan ayı itibari ile başlamış bulunmaktayız. Şu anda çalışma sahamızda, su arıtma tesisinin olduğu alanda Belediye Başkanımızla gerekli saha gezilerini yaptık. Havalandırma havuzunun kazısına başlamış bulunmaktayız.  Atık su arıtma tesisi 15 bin m2 kapasitede olup, 36 kilometrelik kollektör hatlarıyla beraber komplike bir projedir. Havalandırma havuzunun kazısının ardından diğer havuzların imalatlarına başlayıp 2017'nin 10'nuncu ayında açılışı yapmayı ve bu projeyi bitirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Devamını oku...

2015 Faaliyet Bülteni

Uluslararası Fotoğraf Yarışması

senlik banner

Üye Menüsüüyelik işlemleri

Üye Girişi
Yeni Üye Kaydı
Yeni Şifre Talebi

Anket katılmak ister misiniz ?

Belediyemiz, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlıklarımızın Son 1 Yılda Akşehir'de Yaptığı Yatırım ve Faaliyetlerden Haberiniz var mı ?

Enerya - Akşehir Doğalgaz Dağıtım

btn multi_n
Akşehir Türküleri
Haberler
Haber Arşivi
Duyurular
Müdürlükler
E-Belediye
E-Hizmet
Telefon Rehberi
İletişim Formu
Bilgi Edinme
Doğrudan Başbakanlık
Mevzuat
İhale İlanları
Etik Komisyonu
Kaybettiklerimiz
E-Kitaplar
Akşehir'e Ulaşım
Ücretsiz Park Yerleri

4449153
Atık Pil Toplama ve Bertaraf Çalışmaları
Ekmek İsraf Etme!..
190x80harita
Dumansız Hava Sahası Hareketi

RSS Haberler

Akşehir Belediyesi içerik yayınlama servisini kullanmak için tıklayın...
Akşehir Belediyesi - Haberler

Twitter Akşehir Belediyesi Resmi Twitter Hesabı

Facebook Akşehir Belediyesi Resmi Facebook Hesabı