Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, makam koltuğunu Gölçayır İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Aleyna Yakar’a devretti.

ykrAkşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Gölçayır İlkokulu Müdürü Süleyman Naci Sert, Sınıf Öğretmeni Filiz Kıra ile 4. Sınıf öğrencisi Aleyna Yakar’ı makamına kabul etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Başkan Akkaya’ya çiçek sunan Aleyna Yakar, başkanlık koltuğuna oturarak; yaşadığımız dünyanın çocukların açlıktan, savaşlardan ölmediği bayram sevinciyle yaşadıkları bir dünya olmasını temenni ederek, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Küçük Başkan, ayrıca Gölçayır’da piknik alanlarının düzenlenmesini ve bu alanlara bank konulmasını talep etti.

Devamını oku...

Feyiz ve bereketin coştuğu, bizleri birbirimize daha çok bağlayan, milli birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendiren mübarek gecelerimizden biri olan Miraç Gecesi’ne ulaşmanın sevinç ve huzurunu, hep birlikte bir kez daha yaşıyoruz.

akkayaİnsanların kurtuluşuna vesile olan, Cenab-ı Hak’kın rahmet ve mağfiretine mazhar olunan, merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edenlerin dualarının kabul olduğu ve Peygamber Efendimizin mucizelerinden biri olan Miraç; Peygamberimizin Cenab-ı Allah'ın yüksek huzuruna kabulü ve onun şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız yükselişidir...

Devamını oku...

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 97. kuruluş yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı milletçe birlik ve beraberlik içinde kutlayabilmenin gururunu, mutluluğunu ve coşkusunu bir kez daha yaşıyoruz.

akkaya'Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir' ilkesi ile büyük yokluklar içinde 23 Nisan 1920 de toplanan meclisimiz, milletin yönetme yetkisini millet adına kullanmaya başlamıştır.

Bu önemli tarih; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından milletimizin ve aziz vatanımızın geleceği olan çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmiştir. Tüm güzelliklere layık olan yavrularımıza armağan edilen ama tüm dünya çocuklarını da kucaklayan bu bayram dünyadaki barış, kardeşlik ve sevgi gibi beşeri duyguların artmasına ve pekişmesine de vesile olmaktadır...

Devamını oku...

Akşehir Belediyesi ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile İlkokullar arasında düzenlenen Ulusal Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması’nın Akşehir ilçe yarışması devam ediyor.

Ulusal Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması Akşehir Elemeleri SürüyorAkşehir Belediyesi tarafından düzenlenen bu yarışma ile; Kültürel mirasımızı ve bu miras içerisinde yer alan ünlü halk bilgesi, devrinin ilim adamı, nüktedan Nasreddin Hoca'yı daha geniş kitlelere tanıtmak, Kültürler ve ülkeler arası iletişime, paylaşıma katkıda bulunmak, Nasreddin Hoca'nın kişiliğinde ülkemiz ve insanını gerçek kültürü ve gerçek yapısıyla tanıtmak, Nasreddin Hoca'nın dünya kültürünün zenginlikleri kapsamında algılanması, tanıtılması, hak ettiği ilgiyi bulmasını sağlamak, Nasreddin Hoca fıkralarının ülkemiz çapında ilkokul düzeyindeki öğrenciler tarafından canlandırılmasının yapılmasını sağlamak, İlkokul düzeyindeki öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, estetik duyum, sahne sanatı beğenilerini geliştirmek, Tiyatro sanatının gelişimine katkıda bulunmak, Ders dışı sanatsal etkinliklerde bulunma alışkanlığı ve zevkinin oluşmasına katkı sağlamak, Hoşgörü, başkalarına saygı, bilginin yaşama aktarılması, kendini ifade etme, üretilenlerin gelecek kuşaklara aktarılması gibi kazanımları sağlamak amaçlanıyor...

Devamını oku...

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, 16 Nisan 2017 Pazar günü gerçekleştirilen referandum sonrasında bir değerlendirme yaptı. Başkan Akkaya yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

akkayaÜlkemizin geleceği İçin, istikrarsız hükümetlerin tarihe gömüldüğü, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı anlaşmazlıklarının sona erdiği, en önemlisi de vesayet sisteminin tamamen bittiği Başkanlık sistemine geçiş için 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan Referandumda "EVET" Çıkmıştır.

Ülkemizin iç işi olarak, yönetim sistemi değişikliği halkın iradesine sunulmuşken; adalet ve eşitlik adı altında her türlü sömürü düzenini kuran, savaş çıkartıp silah satan, aç bırakıp kendine bağımlı hale getiren, terörü açıktan destekleyen ülkelerin tamamı ile ülkemizin birliği, dirliği, bağımsızlığı ve istiklaline kast eden tüm örgütlerin "hayır" dediği refendumdan çıkan sonuç, milli iradenin tecellisidir...

Devamını oku...

2016 Faaliyet Bülteni

Üye Menüsüüyelik işlemleri

Üye Girişi
Yeni Üye Kaydı
Yeni Şifre Talebi

Anket katılmak ister misiniz ?

Belediyemiz, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlıklarımızın Son 1 Yılda Akşehir'de Yaptığı Yatırım ve Faaliyetlerden Haberiniz var mı ?

Evet - 25.1%
Hayır - 74.8%

Toplam oy: 1077
Bu anket için oy kullanımı sona erdi ile: 01 Nis 2017 - 00:00

Fıkra Canlandırma Yarışması

banner takkasiz_k

banner hidirlik_k

Enerya - Akşehir Doğalgaz Dağıtım

btn multi_n
Akşehir Türküleri
Haberler
Haber Arşivi
Duyurular
Müdürlükler
E-Belediye
E-Hizmet
Telefon Rehberi
İletişim Formu
Bilgi Edinme
Doğrudan Başbakanlık
Mevzuat
İhale İlanları
Etik Komisyonu
Kaybettiklerimiz
E-Kitaplar
Akşehir'e Ulaşım
Ücretsiz Park Yerleri

4449153
Piyan - Eber Sarısı Tür Eylem Planı
Alburnus Nasreddini Tür Eylem Planı
Atık Pil Toplama ve Bertaraf Çalışmaları
Ekmek İsraf Etme!..
190x80harita
Dumansız Hava Sahası Hareketi

RSS Haberler

Akşehir Belediyesi içerik yayınlama servisini kullanmak için tıklayın...
Akşehir Belediyesi - Haberler

Twitter Akşehir Belediyesi Resmi Twitter Hesabı

Facebook Akşehir Belediyesi Resmi Facebook Hesabı