Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitim hayatlarındaki önemli dönüm noktalarından biri olacak olan Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) tüm Türkiye genelinde olduğu gibi şehrimizde de 25-26 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Dr. Salih AKKAYADeğerli Öğrenciler; annelerinizin, babalarınızın, öğretmenlerinizin ve devletimizin bütün amacı sizin iyi bir eğitim almanızı sağlamaktır. Bu sınavlara girerken başaracağınıza mutlaka inanın. Unutmayınız ki; bilginizi, gücünüzü, imkânlarınızı kendi potansiyeliniz oranında sınavlara yansıtırsanız başarı da mutlaka kendiliğinden gelecektir...

Öğrencilerimizin milli ve manevi değerlere sahip, ahlaklı ve donanımlı bireyler olarak, vatanına milletine faydalı gençler olarak yetişmesi hepimizin arzusudur. Bu duygu ve düşüncelerle Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı'na (TEOG) girecek bütün öğrencilerimize üstün başarılar diliyor, onların yetişmesinde büyük emeği geçen fedakar velilerimize ve değerli öğretmenlerimize de teşekkürlerimi sunuyorum.

Dr. Salih AKKAYA      
Akşehir Belediye Başkanı 

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Akşehir genelinde eğitim veren tüm öğretmenler için bir hediye paketi hazırlatarak, bu hediyeleri Öğretmenler Günü öncesi okullara gönderdi.

Başkan Akkaya'dan Öğretmenler Günü Hediyesi24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Akşehir Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit'e de hediyesini bizzat takdim eden Başkan Akkaya, öğretmenlerin dünyanın en kutsal mesleğini yaptıklarını söyledi.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, hediye olarak verdiği evrak çantasını takdim ederken yaptığı konuşmada öğretmenlerin çok kıymetli ama bir o kadar da zor bir meslek yaptığına değinerek "Geleceğimizin umudu ve güvencesi olan çocuklarımızı, gençlerimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. 2023, 2053 ve 2071 Türkiye'sine ulaşma yolunda büyük katkı sağlayacak olan tüm öğretmenlerimize başarılar diliyorum" dedi...

Devamını oku...

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Akşehir'de bir dizi etkinlik düzenlendi.

Akşehir'de Öğretmenler Günü EtkinlikleriAkşehir'deki ilk tören Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirildi. Saat 09.15'de Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Cumhuriyet Meydanı'ndaki törenin ardından etkinliklere Akşehir Kültür Merkezi'nde devam edildi.

Akşehir Kültür Merkezi'ndeki tören, ilçe protokolü tarafından öğrencilerin, Öğretmenler Günü münasebetiyle yapmış olduğu resim sergisinin açılışı ile başladı. Serginin açılmasından sonra Selçuklu Anadolu Lisesi'nce hazırlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü programına geçildi...

Devamını oku...

Faaliyet Bülteni

Üye Menüsüüyelik işlemleri

Üye Girişi
Yeni Üye Kaydı
Yeni Şifre Talebi

Etkinlik Takvimi yaklaşan etkinliklere ulaşın...

Kasım 2015
Pa Sa Ça Pe Cu Cu Pa
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Anket katılmak ister misiniz ?

Belediyemiz, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlıklarımızın Son 1 Yılda Akşehir'de Yaptığı Yatırım ve Faaliyetlerden Haberiniz var mı ?

btn multi_n
Akşehir Türküleri
btn etknl_n
Haberler
Haber Arşivi
Duyurular
Müdürlükler
Kent Bilgi Sistemi
E-Belediye
E-Hizmet
Telefon Rehberi
İletişim Formu
Bilgi Edinme
Doğrudan Başbakanlık
Mevzuat
İhale İlanları
Etik Komisyonu
Kaybettiklerimiz
E-Kitaplar
Akşehir'e Ulaşım
Ücretsiz Park Yerleri

4449153
Atık Pil Toplama ve Bertaraf Çalışmaları
Ekmek İsraf Etme!..
190x80harita
Dumansız Hava Sahası Hareketi

RSS Haberler

Akşehir Belediyesi içerik yayınlama servisini kullanmak için tıklayın...
Akşehir Belediyesi - Haberler

Twitter Akşehir Belediyesi Resmi Twitter Hesabı

Facebook Akşehir Belediyesi Resmi Facebook Hesabı