Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı olarak Akşehir'de hizmete başlayan Akşehir Sosyal Hizmet Merkezi'ni ziyaret etti.

Başkan Akkaya'dan Sosyal Hizmet Merkezi'ne ZiyaretSosyal Hizmet Merkezi; Akşehir Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi'nde Akşehir Belediyesi'nce kendilerine tahsis edilen bölümde hizmet veriyor. Merkez Kurucu Müdürü Fahri Çavdar ve Merkez Personeli tarafından karşılanan Başkan Akkaya, Merkez odalarını gezerek bilgi aldı. Ziyareti için Başkan Akkaya'ya teşekkür eden Kurucu Müdür Fahri Çavdar "Sosyal Hizmet Merkezimizi ziyaretlerinden dolayı Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Akşehir Belediyesi'nin bu mekanı bizlere tahsis etmesinden dolayı kendilerine müteşekkiriz" dedi...

Devamını oku...

Türkiye Aşçılar Federasyonu tarafından düzenlenen "Uluslararası 15. İstanbul Mutfak Günleri" Festivali'nde altın madalya kazanan Akşehir Şehit Özden Çınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve okul yöneticileri, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya'yı makamında ziyaret ettiler.

Altın Madalya Kazanan Kızlara Başkan Akkaya'dan AltınZiyarete; Şehit Özden Çınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Umutgül Kon, Okul Müdür Baş Yardımcısı Mehmet Öncel, Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Öğretmeni Orhan Söğüt, Yarışmada altın madalya kazanan öğrencilerden Ahad Kaman, Münciye Özdemir, Seda Kıcık katıldı. Ziyarette Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü İbrahim Öncel'de hazır bulundu.

Okul Müdürü Umutgül Kon; 15. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri Festivali'nde altın madalya alarak Akşehir'in ve okullarını adını duyurduklarını belirterek destekleri için Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya'ya teşekkür etti. Müdür Kon yarışma hakkında da Başkan Akkaya'ya bilgiler verdi...

Devamını oku...

Akşehir Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında Araştırmacı Yazar Mustafa Armağan'ın konuşmacı olarak katıldığı, vefatının 99. yıldönümünde Abdülhamid Han'ı anmak amacıyla bir konferans düzenledi.

Yazar Armağan, Abdülhamid Han'ın Bilinmeyenlerini AnlattıAkşehir Kültür Merkezi'nde iki seans olarak düzenlenen konferansın gündüz bölümünde öğrenciler için, akşam bölümünde ise protokol ve yetişkinler için etkinlik gerçekleştirildi.

Konferansa; Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı A. Bahadır Örs, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu, İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Eyüp Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Yahya Yıldız, Mevlüt Yiğit, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Belediye Meclis Üyeleri, bazı kamu kurum müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı...

Devamını oku...

Akşehir Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile İlkokullar arası Ulusal Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması düzenliyor.

Akşehir Belediyesi'nden Ulusal YarışmaAkşehir Belediyesi tarafından düzenlenen bu yarışma ile; Kültürel mirasımızı ve bu miras içerisinde yer alan ünlü halk bilgesi, devrinin ilim adamı, nüktedan Nasreddin Hoca'yı daha geniş kitlelere tanıtmak, Kültürler ve ülkeler arası iletişime, paylaşıma katkıda bulunmak, Nasreddin Hoca'nın kişiliğinde ülkemiz ve insanını gerçek kültürü ve gerçek yapısıyla tanıtmak, Nasreddin Hoca'nın dünya kültürünün zenginlikleri kapsamında algılanması, tanıtılması, hak ettiği ilgiyi bulmasını sağlamak, Nasreddin Hoca fıkralarının ülkemiz çapında ilkokul düzeyindeki öğrenciler tarafından canlandırılmasının yapılmasını sağlamak, İlkokul düzeyindeki öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, estetik duyum, sahne sanatı beğenilerini geliştirmek, Tiyatro sanatının gelişimine katkıda bulunmak, Ders dışı sanatsal etkinliklerde bulunma alışkanlığı ve zevkinin oluşmasına katkı sağlamak, Hoşgörü, başkalarına saygı, bilginin yaşama aktarılması, kendini ifade etme, üretilenlerin gelecek kuşaklara aktarılması gibi kazanımları sağlamak amaçlanıyor...

Devamını oku...

Akşehir Belediyesi Araştırmacı - Yazar Mustafa Armağan'ın konuşmacı olarak katılacağı bir konferans düzenliyor.

Akşehir Belediyesi'nden Konferans 17 Şubat 2017 Cuma akşamı gerçekleştirilecek konferansta "Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı' konusu işlenecek. Osmanlı İmparatorluğu'nun 34. padişahı ve 113. İslam halifesi olan Abdülhamid Han'ın bunalımlı bir dönemde tahta çıkması ile Batı'ya karşı dengeci, Doğu'ya karşı kucaklayıcı politikalar izleyerek, ülke içinde mutlakiyeti güçlendirmesi ve yanlış bilinenlerin anlatılarak önemli bilgilerin verileceği konferans, Akşehir Kültür Merkezi'nde saat 20.00'da başlayacak.

Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen 'Abdülhamid'in Kurtlarla Dansı' konferansına tüm halkımız davet edildi...

Devamını oku...

2015 Faaliyet Bülteni

Üye Menüsüüyelik işlemleri

Üye Girişi
Yeni Üye Kaydı
Yeni Şifre Talebi

Anket katılmak ister misiniz ?

Belediyemiz, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlıklarımızın Son 1 Yılda Akşehir'de Yaptığı Yatırım ve Faaliyetlerden Haberiniz var mı ?

Fıkra Canlandırma Yarışması

banner takkasiz_k

banner hidirlik_k

Enerya - Akşehir Doğalgaz Dağıtım

btn multi_n
Akşehir Türküleri
Haberler
Haber Arşivi
Duyurular
Müdürlükler
E-Belediye
E-Hizmet
Telefon Rehberi
İletişim Formu
Bilgi Edinme
Doğrudan Başbakanlık
Mevzuat
İhale İlanları
Etik Komisyonu
Kaybettiklerimiz
E-Kitaplar
Akşehir'e Ulaşım
Ücretsiz Park Yerleri

4449153
Piyan - Eber Sarısı Tür Eylem Planı
Alburnus Nasreddini Tür Eylem Planı
Atık Pil Toplama ve Bertaraf Çalışmaları
Ekmek İsraf Etme!..
190x80harita
Dumansız Hava Sahası Hareketi

RSS Haberler

Akşehir Belediyesi içerik yayınlama servisini kullanmak için tıklayın...
Akşehir Belediyesi - Haberler

Twitter Akşehir Belediyesi Resmi Twitter Hesabı

Facebook Akşehir Belediyesi Resmi Facebook Hesabı