Akşehir Belediyesi sosyal etkinlikler kapsamında, Meram Belediye Tiyatrosu tarafından sergilenen 'Kanuni ve Sinan' isimli tiyatro oyununu Akşehirlilerle buluşturacak.

Kanuni ve Sinan Akşehirlilerle BuluşacakAkşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 22 Aralık 2014 Pazartesi günü Akşehir Kültür Merkezi'nde sergilenecek oyun, Münir Karakaş tarafından yazılmış. Yönetmenliğini Bengisu Gürbüzer Doğru'nun yaptığı oyunda Meram Belediye Tiyatrosu oyuncuları rol alıyor. İki seans halinde sergilenecek oyunun gündüz seansı saat: 13.00'de öğrenciler için sahnelenecek. Akşam seansı ise saat 20.00'de vatandaşlar için sergilenecek...

Devamını oku...

Tuzlukçu İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Gülcü, Akşehir Belediyesi tarafından Tuzlukçu Mevlana İmam Hatip Ortaokulu'na yapılan donanım desteğine, teşekkür etmek amacıyla Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya'yı makamında ziyaret etti.

Gülcü'den Başkan Akkaya'ya ZiyaretGülcü'nün ziyaretine, Tuzlukçu Mevlana İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Taylan Evginer ile okul öğrencileri de katıldı.

Tuzlukçu ilçesinde bu yıl açılan Mevlana İmam Hatip Ortaokulu'nda kullanılmak üzere Akşehir Belediyesi tarafından öğrenci masa ve sırası, yazı tahtası, öğretmen kürsüsü gibi donanım desteği malzemeleri verilmişti. Tuzlukçu İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Gülcü yapılan katkılar için Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya'ya teşekkür ederek, öğrencilerle birlikte Başkan Akkaya'ya çiçek sundu...

Devamını oku...

Akşehir ilçe Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Center Yayınevi işbirliği ile 'Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor' isimli bir proje düzenledi. Proje kapsamında gerçekleşen programda, protokol imzalanarak projenin startı verildi.

Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşmaya BaşladıAkşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü'nün yürüttüğü, Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Center Yayınevi işbirliği ile 'Akşehir Bir Milyon Kitaba Koşuyor' isimli bir proje düzenlendi. Türkiye'ye örnek bir proje çatısı altında yaşam boyu okuma alışkanlığı sağlamak ve katılımcı hedef kitlesinin kitap okuma oranının yükseltilmesi amaçlanıyor. Proje kapsamında; Akşehir ilçe genelinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine; düzenli okuma alışkanlığı kazandırmak, "Kitap Kumbaram" adlı etkinlik sayesinde ilkokul öğrencilerine tutumlu olma alışkanlığı kazandırmak, ebeveynlerin de dâhil olduğu kitap okuma etkinlikleriyle günümüzde iyiden iyiye kaybolmaya başlayan "ailece vakit geçirme" olgusunu en güzel şekliyle canlandırmak, canlı tutmak gayesiyle proje hayata geçiriliyor.

Devamını oku...

Üye Menüsüüyelik işlemleri

Üye Girişi
Yeni Üye Kaydı
Yeni Şifre Talebi

Etkinlik Takvimi yaklaşan etkinliklere ulaşın...

Aralık 2014
Pa Sa Ça Pe Cu Cu Pa
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Anket katılmak ister misiniz ?

Akşehir Belediyesi E-Belediye Uygulamasını Kullanıyor musunuz ?

Atık Pil Toplama ve Bertaraf Çalışmaları
banner_katiatik
Ekmek İsraf Etme!..
Ambalaj Atıklarınızı Çöpe Atmayın!.. Ayrıştırın...
190x80harita
Dumansız Hava Sahası Hareketi

RSS Haberler

Akşehir Belediyesi içerik yayınlama servisini kullanmak için tıklayın...
Akşehir Belediyesi - Haberler

btn multi_n
Akşehir Türküleri
btn etknl_n
Haberler
Haber Arşivi
Duyurular
Müdürlükler
Kent Bilgi Sistemi
E-Belediye
E-Hizmet
Telefon Rehberi
İletişim Formu
Bilgi Edinme
Doğrudan Başbakanlık
Mevzuat
İhale İlanları
Etik Komisyonu
Kaybettiklerimiz
E-Kitaplar
Akşehir'e Ulaşım
Ücretsiz Park Yerleri

Yaklaşan Etkinlikler

Dünya Kooperatifçilik Günü
21 Aralık 2014, Pazar (Bütün Gün)
-------------------------------

Twitter Akşehir Belediyesi Resmi Twitter Hesabı

Facebook Akşehir Belediyesi Resmi Facebook Hesabı