Akşehir'de yaşayan yetim çocuklar ve aileleri, Akşehir Kaymakamlığı ile Akşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Kardeşlik iftarı"nda bir araya geldi.

Akşehir'de Kardeşlik İftarıAkşehir Kaymakamlığı ve Akşehir Belediyesi tarafından İslam İşbirliği Teşkilatı'nın aldığı bir kararla Ramazan ayının 15'inde kabul edilen "Dünya Yetimler Günü" sebebiyle "kardeşlik iftarı" programı düzenlendi.

Akşehir Kent Ormanı'nda düzenlenen ve ilçede yaşayan yetim çocuklar ve ailelerinin davet edildiği kardeşlik iftarında yetim çocuklar ve aileleri birlikte iftar yaptı. İftar yemeği öncesi masaları tek tek ziyaret eden Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin ile Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, yetim çocuklarla sohbet edip, vatandaşların Ramazan-ı Şerif'ini tebrik ederek hayırlı iftarlar diledi...

Devamını oku...

Akşehir Belediyesi mübarek Ramazan ayı münasebetiyle ilçe genelindeki şehit aileleri, gaziler ve gazi ailelerine bir iftar yemeği verdi.

Akşehir Belediyesinden Şehit ve Gazi Ailelerin İftar YemeğiYeşil Vadi Restoran'da gerçekleştirilen iftar yemeğine Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, İlçe Protokolü, Akşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği (AKŞAD) Başkanı İsmail İnce, şehit aileleri, gaziler ve aileleri katıldı.

Başkan Akkaya, yemek öncesi davetlileri girişte karşıladı. Sıcak ve samimi bir ortamda yapılan iftardan sonra edilen duanın ardından bir konuşma yapan Başkan Akkaya "Ramazan Ayı'nda, bu mübarek günde, sizlerle iftarımızı açmanın onuru ve mutluluğunu yaşıyoruz. Hepinize hoş geldiniz diyor saygı ve sevgiyle selamlıyorum...

Devamını oku...

Akşehir Belediyesi ve İŞKUR işbirliği ile Toplum Yararına Program kapsamında, Akşehir Belediyesi'nde çalışacak geçici işçiler 1 Temmuz 2015 (bugün) Çarşamba günü iş başı yapacak.

TYP Kapsamında 54 Kişi İş Başı YaptıGeçici işçilerin göreve başlaması nedeniyle Akşehir Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda işçilerle birlikte bir toplantı yapıldı. Toplantıya Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Belediye Başkan Yardımcıları Türkan Pınar Çiğdem, Mevlüt Yiğit, Akşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Macit Kaya ve İŞKUR'a başvuruda bulunan geçici işçiler katıldı.

Proje kapsamında; 80 işçiye ihtiyaç duyulduğunu projeye 68 kişinin müracaat ettiğini söyleyen Başkan Akkaya, bu başvuran 68 kişiden 14 tanesinin evrak teslimi yapmadığını belirterek proje kapsamında 21 bayan 33 erkek olmak üzere toplam 54 kişinin 1 Temmuz-31 Aralık 2015 tarihleri arasında 6 ay süreyle geçici olarak belediyede istihdam edileceğini söyledi...

Devamını oku...

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya mübarek Ramazan ayı münasebetiyle ilçe protokolüne ve basın mensuplarına bir iftar yemeği verdi.

Başkan Akkaya’dan Protokole ve Basına İftarAkşehir Yeşil Vadi Restoran'da verilen iftar yemeğine Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Garnizon Komutanı Albay Erdal Canol, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs, Konya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyfettin Baydar, Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rifat İraz, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Çiftci, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bahri Karaman, bazı kamu kurum müdürleri, oda başkanları, muhtarlar, yerel ve ulusal basın temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı...

Devamını oku...

Faaliyet Bülteni

clp kiraz 

Aşıklar Şöleni

Üye Menüsüüyelik işlemleri

Üye Girişi
Yeni Üye Kaydı
Yeni Şifre Talebi

Etkinlik Takvimi yaklaşan etkinliklere ulaşın...

Temmuz 2015
Pa Sa Ça Pe Cu Cu Pa
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Anket katılmak ister misiniz ?

Belediyemiz, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlıklarımızın Son 1 Yılda Akşehir'de Yaptığı Yatırım ve Faaliyetlerden Haberiniz var mı ?

btn multi_n
Akşehir Türküleri
btn etknl_n
Haberler
Haber Arşivi
Duyurular
Müdürlükler
Kent Bilgi Sistemi
E-Belediye
E-Hizmet
Telefon Rehberi
İletişim Formu
Bilgi Edinme
Doğrudan Başbakanlık
Mevzuat
İhale İlanları
Etik Komisyonu
Kaybettiklerimiz
E-Kitaplar
Akşehir'e Ulaşım
Ücretsiz Park Yerleri

sempozyum
4449153
5uluslararasify
Atık Pil Toplama ve Bertaraf Çalışmaları
Ekmek İsraf Etme!..
190x80harita
Dumansız Hava Sahası Hareketi

RSS Haberler

Akşehir Belediyesi içerik yayınlama servisini kullanmak için tıklayın...
Akşehir Belediyesi - Haberler

Twitter Akşehir Belediyesi Resmi Twitter Hesabı

Facebook Akşehir Belediyesi Resmi Facebook Hesabı