24-26 Ekim 2017 Tarihlerinde Akşehir'de gerçekleştirilen Nasreddin Hoca Anma Günleri kapsamındaki 1. Ulusal İlkokullar Arası Fıkra Canlandırma Yarışması'nda sahnelenen performansları değerlendirerek anketimize katılmak ister misiniz ? Performans ve anket haberin devamında...

Devamını oku...

Şehit Uzman Çavuş Halim Ünal ve tüm şehitlerin ruhu için Mevlid-i Şerif okunmasının ardından Akşehir Belediyesi tarafından katılımcılara mevlid şekeri ve yemek ikram edildi.

Akşehir Belediyesi'nden Şehit Uzman Çavuş için Mevlid-i ŞerifHakkari'nin Yüksekova ilçesinde PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı Yüksekova Devlet Hastanesindeki müdahaleye rağmen şehit olan Uzman Çavuş Halim Ünal için Akşehir Belediyesi ve Akşehir Müftülüğü işbirliği ile Yeni Mahalle Sipahi Sokak'taki Annesinin evinde Mevlid-i Şerif okutuldu.

Mevlid-i Şerif'e; Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Akşehir Garnizon Komutanı İkmal Albay Orkun Turaçlı, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdullah Bahadır Örs, Akşehir Jandarma Komutanı Binbaşı Ali Uslu, Akşehir Müftüsü Ahmet Kardaş, Belediye Meclis Üyeleri, Şehit yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı...

Devamını oku...

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Asker ve Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal'i ebediyete uğurlayışımızın 79'uncu yıldönümünde rahmet ve saygıyla bir kez daha anıyoruz.

Dr. Salih AKKAYAAziz Milletimize Cumhuriyet gibi büyük bir eser bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu büyük milletin bağımsız olabilmesi ve gelişebilmesi için kendini milletine adamış büyük bir devlet adamıdır.

Bugün hepimize düşen ortak görev; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün milletimize emanet ettiği cumhuriyeti korumak, ulusal değerlere sahip çıkmak, Çanakkale'yi, Kurtuluş Savaşı'nı kazanan ruhu canlı tutmak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır...

Devamını oku...

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, yaptığı bir basın toplantısı ile 24-26 Ekim 2017 tarihleri arasında Akşehir'de gerçekleştirilen Nasreddin Hoca Anma Günleri'ni değerlendirdi.

Başkan Akkaya Nasreddin Hoca Anma Günleri'ni DeğerlendirdiAkşehir Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen basın toplantısına Başkan Akkaya'nın yanı sıra; Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Akşehir'deki yerel ve ulusal basın temsilcileri ile yerel radyo yöneticileri katıldı.

Nasreddin Hoca Anma Günleri'nin amacını açıklayan Başkan Akkaya "Bu Anma etkinliklerimizde ki, amacımız Nasreddin Hoca'mızı anmak ve torunları olarak ona vefa borcumuzu ödemektir. Nasreddin Hoca'mızın bilge kişiliğini, ulemalığını anlatmak,  ilçemize, Türkiye'mize ve tüm dünyaya bunu hatırlatmak amaçlı programlar yaptık...

Devamını oku...

2016 Faaliyet Bülteni

Üye Menüsüüyelik işlemleri

Üye Girişi
Yeni Üye Kaydı
Yeni Şifre Talebi

Anket katılmak ister misiniz ?

Belediyemiz, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlıklarımızın Son 1 Yılda Akşehir'de Yaptığı Yatırım ve Faaliyetlerden Haberiniz var mı ?

Fıkra Canlandırma Yarışması

banner takkasiz_k

banner hidirlik_k

Enerya - Akşehir Doğalgaz Dağıtım

Planlı Elektrik Kesintileri

btn multi_n
Akşehir Türküleri
Haberler
Haber Arşivi
Duyurular
Müdürlükler
E-Belediye
E-Hizmet
Telefon Rehberi
İletişim Formu
Bilgi Edinme
Doğrudan Başbakanlık
Mevzuat
İhale İlanları
Etik Komisyonu
Kaybettiklerimiz
E-Kitaplar
Akşehir'e Ulaşım
Ücretsiz Park Yerleri

4449153
Piyan - Eber Sarısı Tür Eylem Planı
Alburnus Nasreddini Tür Eylem Planı
Atık Pil Toplama ve Bertaraf Çalışmaları
Ekmek İsraf Etme!..
190x80harita
Dumansız Hava Sahası Hareketi

RSS Haberler

Akşehir Belediyesi içerik yayınlama servisini kullanmak için tıklayın...
Akşehir Belediyesi - Haberler

Twitter Akşehir Belediyesi Resmi Twitter Hesabı

Facebook Akşehir Belediyesi Resmi Facebook Hesabı